Zavrieť

Porady

Chýbajúce potvrdenie o príjme za rok 2012

Ahojte,

ako by ste postupovali, keď Vám zamestnanec, ktorý pracoval v ďalšej firme v roku 2012, nevie predložiť potvrdenie o príjme za rok 2012 (neviete koľko zarobil, koľko dane mal zrazenej)....nemá ani výplatné pásky, ani žiadny iný doklad o príjme....Zamestnávateľ v roku 2012 vraj zanikol....
Rozmýšľam, že jej nebudem robiť ročné zúčtovanie, ale že jej iba urobím daňové priznanie FO, typ A, kde dám len príjmy z našej firmy za rok 2012.... Ako by ste to doriešili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Daňovník je zodpovedný za svoje dane - nech si spraví DP sám.. Ak aj zamestnávateľ zanikol, potvrdenie sa dá zohnať. a žeby ani výplatné pásky nemal
    Raz (dávnejšie to bolo) som dávala ako prílohu k príjmu výplatné pásky - po dohode so správkyňou dane.

    maculienka20 je offline (nepripojený) maculienka20

    maculienka20
    Vieš....niekedy máš takého zamestnanca, že ani nevie, kde je sever...... Zamestnankyňa mi ukázala výplatnú pásku za mesiac 4/2012 a keď som pýtala ďalšie...tak pozerala, že čo vlastne chcem.... ale máš pravdu, asi by si mala urobiť DP sama

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    s tými výplatnými páskami nič nové pod slnkom - bratov zamestnávateľ sa ani len nenamáha za celé obdobie čo je u neho zamestnaný dať nejakú pásku - za cca 6 rokov dostal jednu jedinú aj to omylom - lebo som tam chvíľu robila aj ja a na páske som trvala.

    maja123 je offline (nepripojený) maja123

    maja123
    Treba mu urobiť DP a teda tie príjmy tam neuviesť , lebo nie je podľa čoho. Ja mám takého známeho, zamestnávateľ je zrušený, nedá sa mu dovolať, potvrdenie neprišlo a výplatné pásky nie sú. Po konzultácii s infolinkou DRSR mám podať DP bez tých príjmov, lebo ich nemám na základe čoho uviesť. Ale správne DP to nie je. Povinnosťou zamestnávateľa je vystaviť potvrdenie.

    Chýbajúce potvrdenie o príjme za rok 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.