Zavrieť

Porady

Môže si SZČO vložiť peniaze do pokladne?

Môže si SZČO vložiť peniaze do pokladne? Samozrejme do 5000,- € ?
Keď nakupuje zostáva mi v pokladni -.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Do akej pokladne chceš vkladať a kde ti pri nákupoch zostáva? Pýtaš sa na ERP?
cungi do obyčajnej nemá registračnú
veronikasad Napíš to trošku zrozumitelnejsie. Ide o úhradu faktúry v hotovosti, alebo ma v pokladni mínusový zostatok...?
kopretinka a to je aká,tá obyčajná?
Žabinka pravdepodobne myslí účtovnú pokladňu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cungi A môže to byť počas roka aj 5000,- potom 2000,- a tak ?
    Žabinka môže..
    cungi nemusí byť j tomu nejaká zmluva o pôžičke ?
    Žabinka nie, veď nemôžeš predsa požičať sám sebe..
    cungi Ahojte už asi posledná otázka. Musí si SZČO vložené peniaze vybrať ak má na účte? Nemôže si peniaze na účte nechať na platby poistenia a podobne ?
    Žabinka moje nervy.. to čo ťa trápi.. keď si vložené peniaze nechceš vybrať z pokladne, tak nevyber.. môžeš platiť z nich, alebo z účtu, ako ti to lepšie vyhovuje..
    veronikasad Z akého dôvodu chce robiť také vysoké osobne vklady do pokladne ?
    cungi nejako som opomenula ten zákon o 5000,- €. Peniaze mu chodia na účet a on si ich tam necháva a platí hotovosťou za materiál a iné veci. A teraz sa bojím tých vkladov.
    kn-alka ešte raz ti to vysvetlím: zákon o tých 5000€ je o platbách medzi dvoma osobami - podnikateľ je len jedna osoba, netýka sa ho zákon o obmedzení platieb !!!
    Žabinka cungi, v prípade SZČO je to jedna a tá istá osoba ako FO aj ako SZČO.. preto nemôže napr. uzavriet zmluvu o pôžičke, lebo je to jedna a tá istá osoba.. zákon o hotovostných platbách platí pri odovzdaní/prevzatí hotovosti medzi 2 podnikateľmi.. takže v prípade odovzdaní hotovosti SZČO sebe do pokladne nejde o 2 podnikateľov.. už tomu rozumieš?
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    V zmysle zákona č. 394/2012 Z. z. o obmedzení platieb v hotovosti osobný vklad FO nie je platbou v hotovosti, čiže tento zákon sa na takúto transakciu nevzťahuje.
    cungi Veľmi pekne všetkým ďakujem hlavne že mali so mnou trpezlivosť.
    Kdesi som si prečítala že je to obmedzené a zostala som v strese..
    Lebo tie dotácie som robila aj minulý rok. Celé by to bolo zlé, tak ma chytila panka. Preto toľko zbytočných otázok.
    Ešt raz veľmi pekne ďakujem..

    Môže si SZČO vložiť peniaze do pokladne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.