Zavrieť

Porady

tictac7 ...a na základe čoho "ide vložiť" konateľ peniaze do spoločnosti? Je aj spoločníkom?
barlova áno je aj spoločníkom. Peniaze potreboval v decembri vyplatiť za opravu auta , vložil ich priamo na účet servisu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    ak spravne rozumiem, sro ma auto v majetku, to sa pokazilo a servis vystavil fakturu na sro v sume 6000 Eur, sro uctovala 511/321
    spolocnik vlozil 6000 eur na ucet servisu (nie je poruseny zakon o hot. platbach islo o platbu cez ucet)
    problem je ze sro nemala na pokladni take mnozstvo financnych prostriedkov...

    takze by som asi spravila, zmluvu o pozicke sro - spolocnik, s tym ze pozicka je na uhradu Fa, a spolocnik tuto pozicku teda poskytne formou uhrady fakturu pre servis, a nasledne bude spolocnikovi vratena suma cez banku...
    cize na zaklade takejto zmluvy uhrada faktury 321/365 a nasledne vratenie pozicky cez banku 365/221 (nesmie ist cez pokladnu lebo ciastka nad 5000 eur.)
    pavol54 On nepreviedol zo svojho účtu na servis ale dal keš tak že minimálne na 211 výdajcu je problém
    Sarlotka hned pri zadani otazke je v komentari napisane citujem: "barlova (03.01.14 14:26) áno je aj spoločníkom. Peniaze potreboval v decembri vyplatiť za opravu auta , vložil ich priamo na účet servisu"
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    barlova Tweety, ak už vložil v júni hotovosť 2000 Eur spočíta sa to v roku spolu ?
    marjankaj Na základe čoho vložil tých 2000 €?
    Nemohol by vložiť aj mne?
    barlova sro začala od júna 2013
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    tak s ním asiže treba zmluvu o pôžičke spísať. Aký účtovací predpis si použila? Na základe čoho? No a každá zmluva je samostatný právny vzťah...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    barlova robím to teraz, a dala by som to na účet 365
    evica9 celkom by aj mna zaujimalo ako budeme uctovat tie vklady do pokladne ????????????????? a ako to bude v jednoduchom taky osobny vklad to mam dat ako pozicku od niekoho ineho ??????????? Neviem si poradit ????
    tictac7 skús použiť menej otáznikov - úplne stačí aj jeden a skús si položiť svoju vlastnú otázku. Otázka sa nezadáva do komentu. A len tak mimochodom - Tvoj problém nie je žadny problém a je to tu riešené x-krát - vyhľadávač by nezaškodilo použiť...
    evica9 ? Porada spolu vieme viac :-) ked pouzijem vyhladavac som bez problemov a namiesto troch viet by mozno nebolo zle mi prekopirovat jeden link a boli by sme obaja spokojní, ale dakujem za pomoc.
    barlova v JÚ by som to dala ako vklad podnikateľa, príjem nezahrňovaný do základu dane
    barlova nenachádzam slova
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 prečo deliť ? veď platby medzi fyzickou osobou (nepodnikateľom )môžu byť až 15000,-€
    avalik ano medzi FO nepodnikatelmi ... tu ale ide o pozicku FO konatel poskytuje pozicku sro ... tam je to obmedzene na 5000, a teda vklad 6000 by musel byt bud vlozeny na ucet sro, alebo zaslany cez ucet - nemoze byt vlozene v hotovosti 6000 do pokladne jednym pravnym vztahom=jednou pozickou
    pavol54 máš nesprávny výklad to akože kto vie že dve fyzické osoby nepodnikatelia alebo koho sa majú báť či neprekročili limit napr. brat požičia sestre viac ako 5000 už nemôže? ale ak ja ako nepodnikateľ pôjdem kúpiť napr auto môžem platiť do 15000 v hotovosti a spoločník je fyzická osoba nepodnikateľ takže netreba robiť väčší horor ako je
    avalik "Zakazuje sa platba v hotovosti, ktorej hodnota prevyšuje 15 000 eur, medzi fyzickými osobami nepodnikateľmi." - vklad v hotovosti spolocnika do pokladne sro nie platba medzi FO nepodnikatelmi ale platba FO nepodnikatela podnikatelovi - rovnako ako sro nemoze vyplatit spolocnikovi viac ako 5000 v hotovosti z jedneho pravneho vztahu cez pokladnu (napr. dividendu) - musi to ist cez ucet
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Nejak si to dokrútila sro-čka platila inej firme v hotovosti za opravu auta 6000,- spýtame sa koľko môžu firmy medzi sebou platiť v hotovosti za faktúry? 5000,- takže v prieseri sú obe firmy aj tá čo vzala aj tá čo dala.
    teoreticky spoločník vložil cez účet 365 pôžičku do pokladne, ktorú potom z pokladne vybral a cez účet 321 uhradil faktúru. No ja by som sa dohodol s dodávateľom aby mi platbu vrátil a znova by som to poslal vec účet
    barlova nie ,písala som, že peniaze boli vložené na účet servisu len konateľ ich dal zo svojich preto ta pôžička do pokladne

    Môže konateľ spoločnosti vložiť do pokladne 6000 Eur v hotovosti alebo platí taktiež obmedzenie platieb ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.