Zavrieť

Porady

Registracia pre DPH v Madarsku

Ahojte Poradaci,
prevadzkujem eshop na Slovensku a rad by som tovar predaval aj v Madarsku.
Chcem teda zasielkovy obchod cez madarskeho kuriera na madarsky bankovy ucet.
Viete mi, prosim, poradit, ake mam povinnosti voci madarskym (resp. slovenskym) uradom? Hlavne teda registracia pre DPH v Madarsku (neviem aky je tam limit) a podobne.
Velka vdaka,
Boris
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    http://www.apeh.hu/adoinfo/afa/afa_regado_afaa.html

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Skús si prečítať http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1177
    Podnikanie v EU- štát Maďarsko.

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Ahoj ja som nieco podobne riesil - dnes som to doriesil nasledovne:

    Na Danovy urad som sa registroval (som SZCO neplatca DPH) pre DPH v zmysle § 7 a (ja budem dodavat sluzby, ty by si sa mal registrovat podla § 7). Nebudes beznym platcom DPH (teda nebudes si evidovat DPH pre tuzemsko) ale kvartalne budes DU podavat suhrny vykaz, v ktorom uvedies hodnotu dodaneho tovaru a potom aj druhu stranu tlaciva s polozkovito vypisanymi odberatelmi a hodnotou dodania tovaru. Pokial budes tovar fakturovat firmam s pridelenym IC DPH (VAT) tak nebudes uctovat DPH - dany prijmatel tovaru uplatni samozdanenie. Pokial tovar dodas neplatcovi DPH resp. fyzickym osobam uplatnis 19% DPH na takyto tovar a nasledne potom aj DU uhradis DPH vo vyske 19% zo zakladu dane. A vykaz sa podava elektronicky so zarucenym elektr. podpisom alebo elektronicky beź zaruceneho el. podpisu nu potom do 5 dni musis danovemu uradu pisomne dorucit vyhlasenie o podani priznania elektronicky a prvu stranu tlaciva. A toto tlacivo (a mam pocit ze aj takuto DPH ) si povinny podat uhradit do 20 dna v nasledujucom mesiaci po ukonceni kvartalu t. j. 20.4, 20,7...

    zukow je offline (nepripojený) zukow

    zukow
    Vdaka za link, ale ani pomocou Google Translatora tomu akosi nerozumiem. Vies mi, prosim, dat zakladne info "polopate"? Vdaka.

    Ally Klima je offline (nepripojený) Ally Klima

    Ally Klima
    Ahojte poradaci,

    co v pripade, ak je firma registrovana pre DPH aj v Madarsku a predava tento tovar neplaticom dph (teda obcanom). To ze fakturuje s madarskou dph je asi jasne, ale co s vedenim dokumentacie? Suhrnny vykaz sa asi nepodava (alebo podava a uvadza sa tam madarska ic dph predavajucej firmy), robi sa doklad o premiestneni, to asi nie, pretoze v madarsku nie je prevadzka, alebo aky dokument sa podava na DU, aby sa vedelo, ze tento tovar bol poslany do madarska?
    Dakujem.

    Ally

    Registracia pre DPH v Madarsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.