Zavrieť

Porady

ako uctovat

som SHR, a poprosil by som vas o radu, kde mam zaradit nakup nafty moze to byt v prevadzkovej rezii, Kupil som 4 rocne auto v r. 2006 pouzivam ho na sukromne i podnikatelske ucely mozem si kupu uplatnit ako vydavok kolko percent prosim o radu súrne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Najskôr musíš uviesť, či je auto vložené v podnikaní, alebo je súkromné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jozo23 Pozri príspevok
    som SHR, a poprosil by som vas o radu, kde mam zaradit nakup nafty moze to byt v prevadzkovej rezii, Kupil som 4 rocne auto v r. 2006 pouzivam ho na sukromne i podnikatelske ucely mozem si kupu uplatnit ako vydavok kolko percent prosim o radu súrne
    Ak ho eviduješ v podnikaní, tak ročne môžeš uplatniť daňový odpis 1/4 z OC MV. Nákup PHM je v tom prípade VOZD-prevádzková réžia.

    jozo23 je offline (nepripojený) jozo23

    jozo23
    taky som rad ze ste sa mi ozvali, ekopo, kde to mam uviest ci je v podnikani alebo súkromne

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Veď ale ty musíš vedieť či je zaradené v majektu alebo nie je. Či bolo kúpené do firmy alebo súkromne. To sú rôzne oblasti , napíš konkrétnu otázku čo potrebuješ vedieť. Čo je zapísané v TP ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jozo23 Pozri príspevok
    dakujem ze ste sa ozvali kde to mam zaevidovat ci je vlozene do podnikania alebo nie hmn
    AK to bolo kúpené na SZČO, tak zaevidovať do účtovných kníh, Nákup do knihy záväzkov, v peňažnom
    denníku ako VNOZD.

    jozo23 je offline (nepripojený) jozo23

    jozo23
    Tweety, presne to potrebujem, zauctovat to do úctovnych knih, co znamena tak skratka VNOZD som zaciatocnik

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    jozo23 Pozri príspevok
    ZUzu ta skratka TP prosim ta vysvetli
    Technický preukaz?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jozo23 Pozri príspevok
    Tweety, presne to potrebujem, zauctovat to do úctovnych knih, co znamena tak skratka VNOZD som zaciatocnik
    Je to výdavok neovplyvňujúci základ dane- to znamená, že nákup MV nedáš do nákladov pri zakúpení, ale prostredníctvom odpisov na konci účtovného obdobia.

    jozo23 je offline (nepripojený) jozo23

    jozo23
    no jani budeme si hadam rozumiet takze v TP som zapisany ako sukromna osoba, takze auto bolo kúpené súkromne, takze pravdepodobne nemôzem uplatnit ziadne vydavky spojené s kúpou auta aj ked ho pouzivam na podn ucely uctujes aj nejakeho SHR

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    jozo23 Pozri príspevok
    no jani budeme si hadam rozumiet takze v TP som zapisany ako sukromna osoba, takze auto bolo kúpené súkromne, takze pravdepodobne nemôzem uplatnit ziadne vydavky spojené s kúpou auta aj ked ho pouzivam na podn ucely uctujes aj nejakeho SHR
    ee, ja zas neviem, čo je SHR

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Je tu z toho riadny hokej. Vyrozumel som, že auto je súkromné. Tak platí nasledovné ak používaš auto v súvislosti z podnikaním:
    1., podáš a zaplatíš daň z motorových vozidiel na DU
    2., budeš evidovať "služobné" cesty a na základe nich účtovať do VOZD - prevádzková réžia nasledovne: za každý km 6,20 + prepočítaná spotreba podľa TP (cca 3,-SK) Žiadne iné náklady na auto účtovať nemôžeš, ani PHM. Bločky si môžeš odkladať, len aby si zdokumentoval cenu PHM tie neúčtuješ.
    3., Ak sa na nejakom bločku nachádza aj položka, ktorá nesúvisí s podnikaním, tá sa účtuje ako VNZD.
    5., Ak v tom máš naďalej hokej, daj si spracovať doklady zodpovednej osobe.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    jozo23 Pozri príspevok
    ZUzu ta skratka TP prosim ta vysvetli
    technický preukaz.

    ked je v technickom preukaze uvedené IČO to znamená , že podnikateľ má auto kúpené do firmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.