Zavrieť

Porady

Pôžička na MD

Zdravím Vás poraďaci...som tu relatívne nový, tak hneď využijem túto možnosť. Chcem sa spýtať či tu má niekto osobné skúsenosti s vybavením pôžičky pre mamičku na MD od 100 000,- vyššie, mesačný príjem by bez problémov pokryl splátky, lebo je nadpriemerný, ale zdokladovať vie iba materskú dovolenku. Má niekto s podobným prípadom skúsenosti?Odporučte prosím nejaké varianty...za každú odozvu budem vďačný...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Starbo Pozri príspevok
    Zdravím Vás poraďaci...som tu relatívne nový, tak hneď využijem túto možnosť. Chcem sa spýtať či tu má niekto osobné skúsenosti s vybavením pôžičky pre mamičku na MD od 100 000,- vyššie, mesačný príjem by bez problémov pokryl splátky, lebo je nadpriemerný, ale zdokladovať vie iba materskú dovolenku. Má niekto s podobným prípadom skúsenosti?Odporučte prosím nejaké varianty...za každú odozvu budem vďačný...
    Prosím ťa, vysvetli mi, ako môže mať žena na MD príjem (a ešte k tomu nadpriemerný). Veď pokiaľ má príjem, tak nemá nárok na MD! A pokiaľ to je nelegálny príjem, tak bod 14 Etikety porady hovorí:

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    Starbo je offline (nepripojený) Starbo

    Starbo
    Dobre beriem späť,ospravedlňujem sa za zlú formuláciu otázky. Takže existuje nejaká pôžička pre mamičku na MD, samozrejme legálnou cestou.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Starbo Pozri príspevok
    Dobre beriem späť,ospravedlňujem sa za zlú formuláciu otázky. Takže existuje nejaká pôžička pre mamičku na MD, samozrejme legálnou cestou.
    Nie, neber to zle, len som chcel presne pochopiť súvislosti a nechcel som, aby to zabehlo do nelegálnych sfér (falšovanie potvrdenia o príjme). Preto som chcel vedieť, aký má príjem - z čoho? Nevie to nijako vydokladovať? (napr. daňovým priznaním?)

    Ak nie, tak v zlom období sa rozhodla pre pôžičku - všetky banky sprísňujú podmienky schválenia úveru. Bez zdokladovania príjmu by dali úver asi len nebankovky - ale to by som jej nedoporučil. Jedine poštová banka nechce potvrdenie, ale to je úver len do 100.000 Sk.

    Starbo je offline (nepripojený) Starbo

    Starbo
    Jasné rozumiem, ďakujem, že si ma upozornil, lebo som si neuvedomil tú svoju formuláciu, určite som ani ja nemyslel na protizákonné riešenia a falšovanie. No ten príjem bohužial nijako nebude vedieť zdokľadovať. No nebankovy veľmi ani ja nechcem riešiť. V poštovej banke dajme tomu na tých 100 tisíc sú aké podmienky?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Starbo Pozri príspevok
    Jasné rozumiem, ďakujem, že si ma upozornil, lebo som si neuvedomil tú svoju formuláciu, určite som ani ja nemyslel na protizákonné riešenia a falšovanie. No ten príjem bohužial nijako nebude vedieť zdokľadovať. No nebankovy veľmi ani ja nechcem riešiť. V poštovej banke dajme tomu na tých 100 tisíc sú aké podmienky?
    Tu sú uvedené:

    http://www.pabk.sk/remark/servlet/remarkS?pageID=27

    Starbo je offline (nepripojený) Starbo

    Starbo
    díky moc, ale aj tak som trúba,ma mohlo napadnúť, že na stránke to budú mať...ešte by som sa chcel opýtať aký by si mal názor na toto?je tam v niečom háčik?
    nemôžem sem vložiť link, mám ešte málo príspevkov, tak ako by to mohlo byť s flexipôžičkou s finančným ručením od VÚB?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Starbo Pozri príspevok
    díky moc, ale aj tak som trúba,ma mohlo napadnúť, že na stránke to budú mať...ešte by som sa chcel opýtať aký by si mal názor na toto?je tam v niečom háčik?
    nemôžem sem vložiť link, mám ešte málo príspevkov, tak ako by to mohlo byť s flexipôžičkou s finančným ručením od VÚB?
    Toto som raz mal od tej banky, vtedy sa to ešte nevolalo Flexi. Bol to spotrebiteľský úver, kde ako ručenie bol iný vklad v banke. Bral som sumu pod 100.000 a ručil som synovou vkladnou knižkou. Ale aj tam som musel preukazovať príjem, zabezpečenie bola len sekundárna záležitosť, prvotnou starosťou risk manažéra banky bola schopnosť splácania pôžičky z príjmu dlžníka.

    Neviem, či sa odvtedy niečo zmenilo - skús si zavolať do banky, či aj k tomu treba potvrdenie o príjme. Ja by som povedal, že asi bude treba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.