Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH dvakrát???

Pri spätnej kontrole roka 2005 som zistila, že v septembri a novembri som si odčítala dvakrát DPH na tie isté faktúry (t.j. pri faktúre aj pri doklade o úhrade). Problém mám taký, že neviem či mám teraz podať dva dodatočné daňové priznania DPH za september a november alebo to všetko uviesť len na jednom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ale snáď v niektorom mesiaci si si odpočítala správne DPH, či nie??? Ale ak Ti vychádza iné DP - za obidva mesiace. Tak samozrejme musíš podať nové DP za obidva mesiace.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mery356
    Pri spätnej kontrole roka 2005 som zistila, že v septembri a novembri som si odčítala dvakrát DPH na tie isté faktúry (t.j. pri faktúre aj pri doklade o úhrade). Problém mám taký, že neviem či mám teraz podať dva dodatočné daňové priznania DPH za september a november alebo to všetko uviesť len na jednom.
    DDP za september a DDP za november, čiže každé zvlášť.

    mery356 je offline (nepripojený) mery356

    mery356
    No v ostatných mesiacoch správne. Len v septembri som dostala faktúru odrátala som DPH. Doklad o úhrade došiel neskôr a ten som založila pokladničným dokladom a pri nahadzovaní do denníka som ho opäť nepozornosťou odrátala. Teraz som to zistila a musím to čím skôr napraviť. Takisto to bolo aj s tým v novembri.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Mery, len nepíšeš dátum, kedy??
    V 9/2005 - si odrátala z faktúry.
    úhrada bola kedy - tiež v 9/2005????

    november to isté.... musíš písať aj konkrétnejšie.

    Lebo ak faktúra v 9 a úhrada v 10, tak by som opravila 10 / z dôvodu možných penálov - je to menej dní/

    mery356 je offline (nepripojený) mery356

    mery356
    Samozrejme, nedám v septembri keď úhrada, ktorá bola odrátaná neskôr bola v novembri. No to mi je jasné. Ohľadom sankcií už som si prepočítavala na kalkulačke daňového úradu a zrejme z toho sankcie nebudú. Vychádzajú na 120,-Sk. Neviem či je to až také spoľahlivé, ale uvidíme. Ide asi dokopy o
    3 000,- Sk odrátanej DPH.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    No Mery, tak už je to úplne domotané.
    Tak potom ako??? September máš teda v pohode, či čo ?

    mery356 je offline (nepripojený) mery356

    mery356
    Sorry!! Veľmi sa ospravedlňujem. Ta úhrada bola v októbri nie v novembri ako som uviedla. Už som asi prepracovaná.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Ja budem musieť asi podať tiež DDP k DPH za 4Q. Dnes som totiž kontrolovala fa prišla som na to že posledná fa v roku 2005 bola neopodstatnená, to znamená nemala byť vôbec urobená. Zistila som že zákazníkovi sme ju neposlali avšak ju už nemôžem ani vymazať lebo som práve včera podala priznanie k DPH a tam je uvedená. Nie je na vysokú sumu, suma DPH robí 420 Sk, čo mi poradíte? Najradšej by som sa vyhla dodatočnému priznaniu k DPH a oželela tých pár korún, ale ako tú faktúru mám stornovať, na základe čoho?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.