Zavrieť

Porady

Schôdza v bytovke

Ahojte poraďáci,
nevie z Vás niekto náhodou...koľko ľudí (a podľa akého zákona) musí byť na schôdzi bytovky keď sa niečo hlasuje. My sme 4-vchodova bytovka, 23 bytov v jednom vchode, spolu 92 bytov. Keď si chceme odsúhlasiť zateplovanie bytovky alebo iné rekonštrukčné práce, musí byť na schôdzi min. 2/3 všetkých vlastníkov bytov a tá to musí aj odsúhlasiť? Tak nám to bolo povedané. Ale u nás je nemožné, aby na schôdzu vôbec prišla 2/3 všetkých vlastníkov, t. j. 62 ľudí. Nie je to možné tak, aby odsúhlasila väčšina ľudí, čo prišla na schôdzu? Neviem, či aj u Vás je to tak, ale u nás je to totálna katastrofa, väčšina ľudí na všetko kašle, všetko by chcela mať, ale zadarmo a na schôdze chodia stále tí istí zanietenci.
Usporiadat
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ak sa jedná o práce hradené z FPÚ a O a neprejednáva sa úver, tak stačí hlasovanie - nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov a N.P. prítomných na schôdzi.
Ak by ste čerpali úver, tak treba 2/3 väčšinu všetkých vlastníkov prítomných na schôdzi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Jedná sa o čerpanie úveru...takže takýmto štýlom to asi nikdy čerpať nebudeme. A nevieš náhodou, v ktorom zákone to je napísané?
ďakujem za odpoveď.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Zákon 182/1993 - novela je tu na porade -hľadaj vo vyhľadávači
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Sme podstatne väčšia bytovka so 176 bytmi pred troma rokmi nikto neveril, že sa nás zíde 2/3 väčšina a odhlasuje zateplenie budovy. Na schôdze chodilo 5 max 20 ludí - totálny nezáujem ludí. Z časti obnovu brzdil bývalý predseda nečinnosťou. Dnes (za dva roky) máme opravenú a zateplenú strechu, namontované vodomery na SV, o týžden končíme zateplenie obvodového plášťa. Na schôdzu, kde sme schvaľovali úver na zateplenie mi prišlo 121 vlastníkov a napokon všetci hlasovali za. Som presvedčený, že keď sa chce tak sa zíde aj 2/3 väčšina.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

majkii Pozri príspevok
mi prišlo 121 vlastníkov a napokon všetci hlasovali za. Som presvedčený, že keď sa chce tak sa zíde aj 2/3 väčšina.
Majkii gratulujem
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

majkii Pozri príspevok
Sme podstatne väčšia bytovka so 176 bytmi pred troma rokmi nikto neveril, že sa nás zíde 2/3 väčšina a odhlasuje zateplenie budovy. Na schôdze chodilo 5 max 20 ludí - totálny nezáujem ludí. Z časti obnovu brzdil bývalý predseda nečinnosťou. Dnes (za dva roky) máme opravenú a zateplenú strechu, namontované vodomery na SV, o týžden končíme zateplenie obvodového plášťa. Na schôdzu, kde sme schvaľovali úver na zateplenie mi prišlo 121 vlastníkov a napokon všetci hlasovali za. Som presvedčený, že keď sa chce tak sa zíde aj 2/3 väčšina.

Aj ja gratulujem!
U nas to nikdy asi nebude. Domovnička sa snaží, ľudia vedia, čo sa ide prejednávať na schôdzi, a aj tak neprídu. Neviem, či nenapísať na ten oznam na vchodové dvere, že sa budú podávať aj chlebíčky a pol deci alebo čo...
0 0
sgi320 sgi320

sgi320 je offline (nepripojený) sgi320

nas je 11 vlastnikov a zvycajne sa zucastnime vsetci :O)
sme rovnaka "vekova kategoria", takze aj nazory mame velmi podobne :O) viem si predstavit bytove domy, kde je pocet, ako aj vekove zlozenie roznorode :O) to uz moze mat asi vplyv aj na psychiku :O)
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Niekedy treba urobiť trocha vzruchu. Napríklad, že sa budú meniť okná a každý musí výmenu zaplatiť. Prídu minimálne tí, ktorí už majú okná vymenené Tak nejako sa to rozbehlo v bytovke so 104 bytmi - asi pred dovma rokmi. Teraz sa už všetky práce ukončujú.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

sgi - tam, kde je málo ľudí sa to dá , ale už pri počte 45 je účasť nízke, lebo nemajú záujem - lepšie sa potom kritizuje a nadáva
0 0
sgi320 sgi320

sgi320 je offline (nepripojený) sgi320

lubica_02 Pozri príspevok
sgi - tam, kde je málo ľudí sa to dá , ale už pri počte 45 je účasť nízke, lebo nemajú záujem - lepšie sa potom kritizuje a nadáva
ale ano, ja si to uvedomujem, ze ti, ktori maju snahu nieco robit, to asi nemaju jednoduche v tychto pripadoch
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

waitinka7 Pozri príspevok
Aj ja gratulujem!
1, ..U nas to nikdy asi nebude. Domovnička sa snaží, ľudia vedia, čo sa ide prejednávať na schôdzi, a aj tak neprídu. Neviem, či nenapísať na ten oznam na vchodové dvere, že sa budú podávať aj chlebíčky a pol deci ..
2, ..alebo čo...

Ahoj.

1, u nás sa to podarilo takto :
Nedávno (okolo 10.5.) sme overovali podpisy na splnomocnenie na úver na rekonštrukciu.
Ja ako nie predseda som zabezpečil notárovu asistentku k nám (3 vchody = 3xcca1 hodina) + som zatiaľ 2x zazvonil pri každých dverách + 1x zvonil naslepo .
2, a tým , čo poznáme naznačiť kopanie - robí sa to aj pre neho.
Za tie 3 hod. nám chýbali 4 podpisy (do 2/3 = 46 bytov) , ktoré doplnili u notára.Celá akcia do 15 dní.

Ahoj
Ka Mil
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Blahoželám Milanko - budeme si brať z Teba príklad, ale takých obetavých vlastníkov nie je veľa.
Ahoj
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Ľubka.

Ďakujem.
A hlavne pridaj - tvrdohlavých.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Nie je to lahke, ale vzdy sa da. Aj spomenute chlebiky mozu pomoct. Vsak preco by po schodzovani nemohla zacat party?
Urcite to nebude lahke. Osobne obehat vlastnikov ktory na schodze nechodia, poprosit ich nech sa dostavia, ziskat od nich splnomocnenie a pod. Stoji to vela casu, ale pre dobro veci treba niekedy nieco obetovat.
Treba im vysvetlit ze hadam nechcu aby niekto rozhodoval o ich majetku bez nich. Trochu ich postrasit
No a tym ludom co nepridu na schodzu a potom hraju mudrych len odkazem, ze k danej veci sa mohli vyjadrit na schodzi, ale kedze tam neprisli tak s rozhodnutim v podstate suhlasili. Preto nie je dovod aby sa nad danou vecou neskor rozculovali...
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

a čo tak obvinenia - napr. ten sa na tom nabalí, určite niečo z toho má .... a nedajbože, aby si si kúpil potom napr. nové auto, chladničku...Mal by si chodiť na 25 ročnej škode, oblečenie obdraté a pod...
S tým sa nikto nestretol ?
Ja minulý týžeň a to sme odsúhlasovali nadstavbu bytov - keby Ste vedeli aká budem z toho bohatá / a možno aj chlpatá / !!! Cha
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

slavica Pozri príspevok
Majkii gratulujem
Ďakujem aj ostatnźm

Igy Pozri príspevok
Nie je to lahke, ale vzdy sa da. Aj spomenute chlebiky mozu pomoct. Vsak preco by po schodzovani nemohla zacat party?
Urcite to nebude lahke. Osobne obehat vlastnikov ktory na schodze nechodia, poprosit ich nech sa dostavia, ziskat od nich splnomocnenie a pod. Stoji to vela casu, ale pre dobro veci treba niekedy nieco obetovat. ...
Presne tak Igy, Ja som cca mesiac pred schôdzou vypracoval podrobný informačný leták, ktorý som každému osobne doručil, s väčšinou som si dobre pokecal, niekt. pošomrali, ale stálo to za to, pretože som sa uistil, že ľudia o to majú záujem.

Karas Milan Pozri príspevok
Nedávno (okolo 10.5.) sme overovali podpisy na splnomocnenie na úver na rekonštrukciu.

Ja ako nie predseda som zabezpečil notárovu asistentku k nám (3 vchody = 3xcca1 hodina) + som zatiaľ 2x zazvonil pri každých dverách + 1x zvonil naslepo.
Milan, vy ste potrebovali k úveru notársky overené podpisy na splnomocnení? U nás bol splnomocnený na vybavenie úveru, stavebného povolenia a pod. predseda priamo na schôdzi záznamom do zápisnice. Banka ani úrady s tým nemali problém.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

ale každá banka môže mať rozdielne podmienky a druhou výhodou je, že nikto nemôže povedať, že doklady nepodpísal
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj.

1, u nás sa to podarilo takto :
Nedávno (okolo 10.5.) sme overovali podpisy na splnomocnenie na úver na rekonštrukciu.
Ja ako nie predseda som zabezpečil notárovu asistentku k nám (3 vchody = 3xcca1 hodina) + som zatiaľ 2x zazvonil pri každých dverách + 1x zvonil naslepo .
2, a tým , čo poznáme naznačiť kopanie - robí sa to aj pre neho.
Za tie 3 hod. nám chýbali 4 podpisy (do 2/3 = 46 bytov) , ktoré doplnili u notára.Celá akcia do 15 dní.

Ahoj
Ka Mil
Tento system sa mi celkom paci....ale este som o nom nepocula.
Ked si zabezpecime pravnika, notara alebo takeho niekoho a budeme chodit po bytoch overovat podpisy....ma to take iste odpodstatnenie, ako keby sme boli 2/3 vlastnikov priamo na schôdzi a tam to aj odsuhlasili? Nemoze to zas niekto napadnut, ze sa to riesilo inou cestou ako schodzou? My tu mame zopar takych, co to vedia napadnut a stazuju sa na MsU a priamo u spravcu bytovky.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

lubica_02 Pozri príspevok
ale každá banka môže mať rozdielne podmienky a druhou výhodou je, že nikto nemôže povedať, že doklady nepodpísal
Presne u nás jedna pani v stavebnom konaní namietala, že nič nepodpísala. Samozrejme, že stavebný úrad námietku zamietol, pretože zápianica je právna listina, ktorej prílohou je prezenčná listina s podpismi.

V zásade máš pravdu, že si banky môžu dávať rôzne podmienky, ale po právnej stránke plnomocenstvo môže byť udelené aj ústne do zápisnice (podľa Obč. zákonníka) a v našom prípade to banka akceptovala.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

waitinka7 Pozri príspevok
Tento system sa mi celkom paci....ale este som o nom nepocula.
Ked si zabezpecime pravnika, notara alebo takeho niekoho a budeme chodit po bytoch overovat podpisy....ma to take iste odpodstatnenie, ako keby sme boli 2/3 vlastnikov priamo na schôdzi a tam to aj odsuhlasili? Nemoze to zas niekto napadnut, ze sa to riesilo inou cestou ako schodzou? My tu mame zopar takych, co to vedia napadnut a stazuju sa na MsU a priamo u spravcu bytovky.
Waitinka, Milan písal o plnonomocenstve. Rozhodnúť o úvere môžete len dvojtretinovou väčšinouna schôdzi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať