Zavrieť

Porady

sklad v omege...zaciname

Chcela by som sa spytat, ci sa musi nastavit zvlast sklad na material a zvlast na tovar...
alebo mozu byt prijemky a vydajky materialu a tovaru v jednom cislovani na jednom sklade..?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    kedze nechodi ziadne rada od Omegacov, uz som zalozila druhy sklad...a vsetky doklady prijemky, vydajky a skladove karty prerobila...bola to fuska...dufam ze nie nadarmo...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Urobila si dobre, materiál a tovar nemôže byť na tom istom sklade. Majú iný spôsob zaúčtovania. Výsledok je síce rovnaký, ale daňovému úradu by sa to nemuselo páčiť.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem, aspon niekto sa ozval.
    Este by ma zaujimalo, ci to bude v poriadku, ak napisem internu smernicu o tom, ze material, ktory sa obstara za ucelom pouzitia u zakaznika, na nami poskytnute sluzby budeme uctovat cez ucet obstarania..pretoze sme sa rozhodli pouzivat sposob A uctovania zasob...no uvediem, ze v pripade nakupu materialu do firmy..napr kable, DVD-cka, karta do pocitaca...do nejakej sumy bude uctovana priamo do nakladov...nie cez obstaranie a sklad..
    neviem ci v pripade takej karty do pocitaca nejde o drobny HM...a ci sa nemusi viest nejaka evidencia, sklad...naozaj neviem

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Je to v poriadku, keď to takto uvedieš do internej smernice. Drobný HM skutočne ide priamo na spotrebu. Evidenciu môžeš robiť aj priamo v Omege, ak ho máš viac, než na koľko máš licenciu, stačí, ak si budeš viesť evidenciu trebárs v Exceli.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ale evidenciu na take veci ako DVD, kable....nemusim robit..to nie je drobny HM....nie?
    Rozlisovat material do spotreby a drobny HM mam podla coho? doby pouzitelnosti?...
    a co taka karta do pocitaca pouzita u zakaznika pri zhotoveni pocitacovej siete....ak okrem sluzby pouzijeme aj nejaky material....neviem ci je to dobry priklad..

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Rozlišovať to môžeš iba podľa použitia. Akonáhle použijete materiál vo firme napr. do svojho počítača, mal by to byť drobný HM a ide hneď na spotrebu. Ak to použiješ u zákazníka, tak mu vyúčtuješ aj použitý materiál a ten následne výdajkou odpíšeš ako výdaj materiálu.

    sklad v omege...zaciname

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.