Zavrieť

Porady

nájomné

Ahoj, prosím o pomoc.
Chcem otvoriť obchod s rozličným tovarom a na tento účel si chcem prenajať miestnosť - t.j. murovaná časť 3,5x4,5 m + unimobunka cca 4,5x2m pričom predajňa bude v murovanej časti, lebo pristavená unimobunka má výšku len 2m - túto by som chcela využiť na vybudovanie WC a skladíku.
Takže otázky - 1. koľko odo mňa môže pýtať majiteľ týchto priestorov? Chcela by som od neho, aby mi tam priviedol vodu (elektrina už je) a ja tam budem robiť opravy - vymaľujem, opravím strechu, trochu zateplím, atď... 2. môžem v tej unimobunke urobiť vécko?

Ďakujem - určite mám viac otázok, ale práve myslím na tieto....
Prosím o skorú odpoveď.
Naposledy upravil iriska : 15.10.05 at 15:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Zo začiatku málo, lebo bude rád, že to bude prenajaté.
    Potom jeho nenažranosť nebude mať hraníc a aj niekoľkokrát ročneti ti zvíši nájom.
    "Normálne" nájomné sa na začiatkoch odvíja od nájomného za bývanie 250,-Sk za meter štvorcový ročne. Menej väčšinou nikto nepíta. Horná hranica je neuveritelná aj v tísícoch za štvorec ale už mesačne. Alebo aj denne.
    Odporúčal by som ti tvoje budúce nájomné vzťahy zadefinovať do nájomnej zmluvy. Keď je vlastník ešte namäko židadaj do zmluvy text, že
    "vlastník nebude nájomné zvyšovať najbližších XX rokov. Drobné úpravy výšky nájomného sú prípustné iba v rozsahu poklesu reálnej hodnoty koruny".
    Asi som to celkom dobre narýchlo nenapísal ale ide o to, aby keď je 6% pokles reálnej (alebo min.mzda) hodnoty koruny, tak sa môže nájomné zvýšiť o 6% aby mal vlastník s toho rovnaký úžitok.
    Inak ti to môže fúknuť aj o 300% keď uvidí, že sa ti darí.
    Inak budeš robiť len na nájomné.
    The Slovak reality...

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Díkesky. Nebyť teba tak mu pristanem aj na tie 3 tisícky... Takže uvidíme ďaľšie sumy, čo ponúkne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.