Zavrieť

Porady

Ak obcanovi priznaju CID, nemoze byt , ci nesmie byt uchadzacom o zamestannie na UP?

Prosim o poradu, ak je je obcas CID, ci ho automaticky vyradia z UP?
3 komentárov     zbaliť
misoft Neviem, ale mám dojem, že ČID neexistuje, len ID s vyjadrením percentuálneho postihnutia.....
mosajko dakujem
veronikasad Kolko %-ná invalidita bola priznaná ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zrejme máš na mysli ID s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť nad 40 do 70% - nevyradia ho z evidencie UoZ z tohto dôvodu - dokonca môže mať aj nejaké výhody ako znevýhodnený UoZ (doložiť treba)
    - ako misoft napísal - že CID neexistuje
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Na UP radi týmto spôsobom znižujú % nezamestnanosti ...
    Katy a R - navrhnúť vyradenie môžeu - ale vyradiť nie (ak by nechcel).
    Ale ja by som na mieste ID na UPSVaR ani nešla - s robotou mu aj tak nepomôžu ... jedine ak poberá dávku v nezamestnanosti, alebo kvôli nejakej dotácii, resp dotovanému miestu ??
    veronikasad Súhlasím, nechcela som sa rozpisovať ... Ak ako uchádzač o zamestnanie nejaví záujem o prácu, evidencia je zbytočná. Niekedy evidenciu naopak požadujú kvoli dávkam v hmotnej núdzi
    karakul ... nechce sa mi teraz týmto zaoberať, ale je rozdiel, či príslušný UPSVaR eviduje, či neeviduje znevýhodneného uchádzača - má to (ak sa dobre pamätám) súvis s odvodom za nezamestnávanie ZTP...
    veronikasad Pre zamestnávatela, ktorý prevádzkuje chránenú dielňu to význam má, lebo na preobsadenie prac.miesta musí prijať evidovaného uchádzača o zamestnanie so zdr.postihnutím . Či to aj nejako súvisí s odvodom za nezamestnávanie podielu občanov so zdr.postihnutím - neviem ...
    veronikasad Toto som našla na stránke UPSVaR :
    Zamestnávateľ je v zmysle zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon") pri zamestnávaní občanov so zdravotným postihnutím povinný:

    - zabezpečovať vhodné podmienky na výkon práce,
    - vykonávať zaškoľovanie a prípravu na prácu a venovať osobitnú starostlivosť zvyšovaniu kvalifikácie počas ich zamestnávania,
    - viesť evidenciu občanov so zdravotným postihnutím,
    - zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím, ak zamestnáva najmenej 20 zamestnancov a ak úrad v evidencii uchádzačov o zamestnanie vedie občanov so zdravotným postihnutím, v počte, ktorý predstavuje 3,2 % z celkové počtu jeho zamestnancov
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...07ci-NC-8DobtA
    mosajko dakujem,,,, prave sa zvazuje ist na UP, kvoli moznosti pracovat na dohodu a tam je podmienka byt na UP.....
    veronikasad Z akého dôvodu má byť dohodar na UP ? Veď platitelom zdr.poistenia je za neho štát a ako uchádzač o zamestnanie bude obmedzený príjmom ... Ak by išlo o zamestnanie na PZ v chránenej dielni - chápala by som ...
      zbaliť

    Ak obcanovi priznaju CID, nemoze byt , ci nesmie byt uchadzacom o zamestannie na UP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.