Zavrieť

Porady

Je možné dovolať sa na súde neplatnosti právneho úkonu, ak jeden z účastníkov kúpnej zmluvy zomrie?

Je možné dovolať sa na súde neplatnosti právneho úkonu (či už relatívnej alebo absolútnej neplatnosti) konkrétne kúpnej zmluvy, ak jeden z účastníkov kúpnej zmluvy (v tomto prípade predávajúci) zomrie?
Naposledy upravil ivka70 : 27.08.15 at 09:16
12 komentárov     zbaliť
ivka70 Kedy bola uzavreta zmluva?
Prebehol uz zapis do katastra?
charakter Zmluva bola uzavretá pred 2 rokmi a prebehol už aj zápis do katastra.
ivka70 A aky by mal byt dovod neplatnosti?
charakter Dôvodom by mohla byť neurčitosť a nezrozumiteľnosť.
ivka70 To si toho vela nepovedal ...ale ak to kataster uznal za korektne a zapisal, asi o neurcitosti a nezrozumitelnosti nemoze byt velmi rec ....
charakter v podstate je to jedno, aký je dôvod neplatnosti zmluvy ... dôležité je zistiť, či je vôbec možné domáhať sa toho na súde, ak jeden z účastníkov zmluvy zomrie
dmc A ked sa zmluva podpisovala tak bola určitá a zrozumitelná ??? (Všeličo by som pochopil - skryté vady , uvedenie nepravdivých informácii o stave alebo zlození materiálu stavby alebo zle uvedené rozmery.....ale neurčitosť a nezrozumitelnosť ???? po dvoch rokoch ?? Zda sa ze ste nekúpil dobre a teraz hladáte nejaký dôvod.

Áno na toto ste sa nepytal a moja odpoved nieje kostruktívna ale niektoré veci neviem pochopiť. (Asi ma rodičia zle vychovali)
charakter Vážný pán "dmc" keďže nepoznáte problém a jeho detaily a nemáte odpoveď na položenú otázku, tak nehľadajte zbytočne problém tam, kde nie je (bo si niekto môže myslieť, že Vás vychovali na "úrovni") :-)
arizona keby si panovi dmc,ale aj ostatnym poradakom napisal zrozumitelne o co sa jedna,urcite by ti vedeli konkretne poradit. Ale kedze si dotaraz nic zrozumitelne nenapisal,necakaj ani normalnu,hodnovernu radu a odpoved. Ako sa hovori"nememu dietatu ani vlastna mat nerozumie..."
charakter Otázka je položená jednoznačne, len akoby som Vás charakterizoval vážená pani alebo slečna Arizona - "menej chápaví" jedinci sa potrebujú zbytočne vŕtať v niečom, čo pre odpoveď na otázku nie je vôbec podstatné. Takže ak nemáte napísať stručnú a jasnú odpoveď alebo radu na zadanú tému, bolo by snáď lepšie keby ostanete radšej tým "nemým dieťaťom", ako ste sa nazvala :-)
dmc mozete si mysliet co len chcete -mate na to narok - presne tak ako si ja mozem povedat (napisat) svoj nazor. To ze sa Vam nepaci je uz VAS PROBLEM.
A nazvat Arizonu "menejchapavou" ...... zda sa ze vase ego prevysuje Vas intelekt a pokial ste nedostali odpoved podla Vaseho ocakavania tak prskate na vsetky strany. Prijemny den.... aj Vam.
charakter Takže ešte raz a po lopate, najmä pre všetkých "nadmieru zakomplexovaných a neprskavých intelektuálov na úrovni". Ak nemáte písať vecne a rozumne, tak "ukájať si svoje libido" môžete aj na iných fórach a nie na porade. Je to prinajmenšom trápne :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dedičia nastupujú do práv a povinností vlastníka.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    charakter Dedičia sú teda zodpovední zato, čo spôsobil ich právny predchodca ?
    Mária27 sú jeho právnymi nástupcami
    charakter OK, vďaka.
      zbaliť

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    Kedže si papuľnatý / až sprostý
    a chceš stručnú odpoveď na " Je možné dovolať sa "
    ak si ty tou nezomretou druhou stranou, tak ťažko
    ak nie si, tak sotva
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    charakter Len na okraj lacotinka - prvá časť odpovede je už všetkým známa a tým čo potrebovali poradiť pomohla, nakoľko ju napísala Mária27. Druhú časť odpovede si nechajte pre seba a pre svoju "poslušnú a múdru polovičku", pani alebo slečna primitívna :-)
    lacotinka očuj charakter, zas na verejnom fóre by si nemal byť taký BEZCHARAKTERNÝ =
    prečo TY chceš rozhodovať ?? , komu ja mám písať,
    keď ja ťa tvoje hovadiny nechám písať slobodne
    charakter Charakterových vlastností (okrem iného aj chápavosť) sa vám do vienka zrejme moc neušlo :-)
    lacotinka Ale ušla sa mi
    a dosť
    ale jednoducho nemám rád :
    - blbcov
    - nafúkaných machrov
    - slépky
    - "ženy z domácnosti" , čo sa sprosto vyjadrujú v odborných veciach
    a pod
    PS
    Takže podľa tvojich textov chápem s mojou chápavosťou, že patríš medzi nich
    charakter Potvrdila sa skúška správnosti - neušlo sa Ti z nich ani za mak, ale Ty zato nemôžeš. Takže nezúfaj, veď slniečko aj na také "inteligentné individuá" ako si Ty svieti rovnako :-)
      zbaliť

    Je možné dovolať sa na súde neplatnosti právneho úkonu, ak jeden z účastníkov kúpnej zmluvy zomrie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.