Zavrieť

Porady

výkup tovaru a registračná pokladňa

chceme vykupovať palety. vie mi niekto poradiť akým spôsobom to funguje? aký doklad musím vystaviť zákazníkovi, od ktorého vykúpim palety? potrebujem registračnú pokladňu? pre bližšiu predstavu - palety budem predávať ďalej. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    palety sú tovar ako každý iný, ak ich budeš predávať potrebuješ ERP, alebo musíš predávať na faktúru.

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    to mi je jasné. budeme predávať na faktúru. mne sa ale jedná o ten výkup. keď tovar budem vykupovať a vyplácať zaň zákazníkovi peniaze na základe akého dokladu to budem realizovať?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    občanovi - pokladničný blok
    firme - faktúra, alebo tiež doklad ERP.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Kejka, vilob ale myslí to, keď firma bude vyplácať občanovi za vykúpené palety, nie naopak. Takže si myslím, že v tomto prípade by mal občan podpísať aspoň na výdavkový doklad, že prijal platbu. Treba vypísať údaje o občanovi:meno, adresa, rodné číslo, príp. OP. Mohli by mať pripravenú aj jednoduchú zmluvu, ktorá by sa pri výkupe podpísala.

    ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

    ivan999
    Dobry den,
    Vykupujeme ovocie od FO osob nepodnikatelov. Staci ak vypisem vydavkovy pokladnicny doklad a ten budem mat v uctovnictve.
    Dakujem

    výkup tovaru a registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.