Zavrieť

Porady

Aktíva - pasíva

Veľmi pekne prosím o radu. Prevzala som si PÚ po inej účtovníčke a teraz som zistila, že strana aktív a pasív jej nesedí. V počiatočných stavoch jej chýba 7334 Sk na strane aktív. Už naozaj neviem kde by som ich mala hľadať. Pomôžte mi prosím Vás čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    A odkontrolovala si konečné stavy účtov z predchádzajúceho roka na počiatočný stav nového roka? Možno aj áno. Radšej sa ozvi, čo všetko si skontrolovala. Možno nájdeme niečo.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Práveže jej nesedia počiatočné stavy. Opravila to takým spôsobom, že HV nezaúčtovala v celej výške, ale aby jej to sedelo ponížila ho o ten rozdiel. Takto jej počiatočné stavy na oko sadli. Ale keď som pozrela súvahu z r. 2004 už tam jej tie čísla akosi nesedeli. Ono v skutočnosti mi aktíva s pasívami na mojej súvahe teraz sedia, ale HV vo výkaze ziskov a strát a HV v súvahe je rozdielny. Už ani sama neviem ako to opraviť.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Tak to jej nesedel HV a teda ani daňový základ nemala správny. Tak to máš fakt ťažké. Asi by som po tom pátrala v r. 2004 či tam boli počiatočné stavy správne. Vieš, keď to jednoducho odúčtuješ trebárs 428/431 alebo naopak aj tak to nebude celkom správne. Niekde ti to môže stále vyskočiť aj v budúcnosti. Možno, že nemohla nájsť chybu a vysporiadala to takýmto spôsobom. Nechce sa mi veriť žeby len tak urobila takú blbovinu. Povedala by som, že mala chybu tam, kde sa dosť prácne táto ošíbka hľadá. Nebude to v niektorom zo saldokont? Ináč v akom programe robíš?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Robím v programe MRP Win. Tiež si myslím, že to pochádza z r. 2004, ale nemám dostatok dokladov na to aby som po tom pátrala. Vidím, že budem musieť poslať klienta za bývalou účtovníčkou, aby si mi priniesol na diskete aj rok 2004 a pracne po tom nájsť kde sa stala chyba. Len teraz neviem ako to opraviť, aby som mohla podať daňové priznanie. Teraz by som to už z časového hľadiska inak nestíhala, ale viem že to budem musieť napraviť.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mysimis
    Robím v programe MRP Win. Tiež si myslím, že to pochádza z r. 2004, ale nemám dostatok dokladov na to aby som po tom pátrala. Vidím, že budem musieť poslať klienta za bývalou účtovníčkou, aby si mi priniesol na diskete aj rok 2004 a pracne po tom nájsť kde sa stala chyba. Len teraz neviem ako to opraviť, aby som mohla podať daňové priznanie. Teraz by som to už z časového hľadiska inak nestíhala, ale viem že to budem musieť napraviť.
    Zaúčtovala daň z príjmu na konci roka. Casto sa bohužiaľ stretávam s tým, že na to sa zabudne....?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Teraz by som účtovala iba cez účet 428 alebo 429 podľa toho, čo to bolo a 431, tak aby si mala tohtoročný HV v poriadku. Je to chyba zaúčtovania z MR, tak narýchlo by som vlastne spravila opravný doklad k dokladu, ktorým to zaúčtovala účtovníčka v r. 04. Predpokladám, že takto. A bohužiaľ chybu budeš musieť asi nájsť. Nevieš, či ti v budúcnosti niekde nevyskočí. MRP nepoznám. Tak zatiaľ asi toľko. Prajem ti veľa šťastia, aby si to rýchlo vyriešila.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ešte fakt skús skontrolovať, či zaúčtovala daň z príjmu v r. 04, tak ako píše Evina.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Dievčatá ďakujem Vám veľmi pekne za rady. Kalkulka, urobila som to cez ID a ten rozdiel som spravila tak ako si mi poradila. Ďakujem ešte raz veľmi pekne. A prajem Vám krásny slnečný dník.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Teším sa s tebou. Aspoň máš ďalší problém z krku. Poznáme to všetci ako je to dobre.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Ja mám zasa ten problém, že mi "sedí" súvaha ale nesedím mi účet 701.

    Účto som prebrala po minulej účtovníčke a mám k dispozícii iba súvahu (žiadne doklady).

    Neviete mi prosím poradiť, ako na to?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ajacik Pozri príspevok
    Ja mám zasa ten problém, že mi "sedí" súvaha ale nesedím mi účet 701.

    Účto som prebrala po minulej účtovníčke a mám k dispozícii iba súvahu (žiadne doklady).

    Neviete mi prosím poradiť, ako na to?
    Skús odkontrolovať 431, či bol preúčtovaný,,,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.