Zavrieť

Porady

DNP a materská

Dobrý deň, v prípade, že by som chcela tento rok otehotnieť ako sa vypočítava výška DNP, ktoré by som musela mesačne platiť, aby som dosiahla čo najvyššiu materskú? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozri tabuľku .http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...uara-2013/924s
    Na DNP sa už nemôžeš prihlásiť samostatne ... najlacnejší balík je DNP + celé DP - no a to je spolu 33,15 % z VZ, ktorý si ty sama zvolíš.
    Teda príklad - ak VZ= 1000, mesačné poistné je 331,5. Môže to byť trošičku iná cifra (zaokrúhľovanie) - lebo pre každý fond sa poistné počíta zvlášť.

    kejsy22 je offline (nepripojený) kejsy22

    kejsy22
    vôbec tomu nerozumiem .... čo to znamená, že na DNP sa už nemôžem prihlásiť sama?? DNP sa teda vypočítava z hrubej mesačnej mzdy? Ak by som si platila mesačne DNP (33,15 % z hrubej mzdy) akú materskú by som dostala?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kejsy22 Pozri príspevok
    vôbec tomu nerozumiem .... čo to znamená, že na DNP sa už nemôžem prihlásiť sama?? DNP sa teda vypočítava z hrubej mesačnej mzdy? Ak by som si platila mesačne DNP (33,15 % z hrubej mzdy) akú materskú by som dostala?
    Katty ti napísala, že dobrovoľné nemocenské poistenie ako samostatné už neexistuje od 01 02 2012...
    iba v balíku s ostatnými poisteniami, dnes je to drahé

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kejsy22 Pozri príspevok
    vôbec tomu nerozumiem .... čo to znamená, že na DNP sa už nemôžem prihlásiť sama?? DNP sa teda vypočítava z hrubej mesačnej mzdy? Ak by som si platila mesačne DNP (33,15 % z hrubej mzdy) akú materskú by som dostala?
    a tak už ozaj neviem, že či nepíšem po slovensky
    Tak teda ešte raz:
    Na DNP sa nemôžeš prihlásiť !!! Môžeš sa dobrovoľne prihlásiť len na balík sociálneho poistenia, v ktorom to DNP je! (uviedla som ti, že ktorý je najlacnejší)
    a musíš tam ísť sama - nikto to za teba neurobí (prípadne poštou)
    A so mzdou nemá dobrovoľné poistenie vôbec nič.
    A ešte doplním že výška materskej je 65% z VZ ... ale toto všetko nájdeš v zák o SP - treba tam pozrieť!
    Naposledy upravil Katy a R : 15.03.13 at 13:19

    kejsy22 je offline (nepripojený) kejsy22

    kejsy22
    v poriadku, nechcela som ťa rozčúliť, len tomu fakt nerozumiem, už sa radšej nejdem pýtať

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kejsy22 Pozri príspevok
    v poriadku, nechcela som ťa rozčúliť, len tomu fakt nerozumiem, už sa radšej nejdem pýtať
    čoby si ma rozčuľovala - len chcem dosiahnuť, aby si si o tom aj niečo viac prečítala - napr tabuľku, čo som ti priložila si pozrela
    veď ty chceš dobrú materskú ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.