Zavrieť

Porady

Neúspešné podnikanie

Vie mi niekto poradiť? Známa začala podnikať a zobrala príspevok z úradu práce 75000Sk-zariadila si masérsky salón.No vôbec sa jej nedarí,zisk má nulový a nemá ani na nájomné.Poradili jej,aby si nábytok presťahovala zatiaľ do svojho bytu a akože si híadá nové priestory.Len nevie dokedy si ich môže "akože" híadať.Podnikať začala v októbri 2005 a nechcela by nič vracať.Vie nám niekto poradiť prijateíné riešenie? Ďakujem zan rýchlu odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Jednoznačne musí dodržať podmienky zmluvy - dohody, čo sa týka toho príspevku. Teda riadne prečítať, čo podpísala. Pravepodobne je tam časový horizont 2 roky, počas ktorého musí vykonávať, alebo akože vykonávať činnosť, na ktorú zobrala príspevok. Pravdepodobne počas tej doby sa nemôže zamestnať atp.......

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Myslím, že tento príspevok je viazaný na dobu, počas ktorej musí podnikať, aby ho nemusela vrátiť / 2 roky/. Asi by som zmenila adresu prevádzkarne, zriadila ju zo zakúpeného nábytku v byte, snažila sa získať klientelu. Masérske služby sú vyhľadávané a veľmi potrebné. Podnikanie zďaleka neprináša veľké zisky na začiatku. Je to drina, ktorá sa pomaly, pomaličky, pretavuje do vysnívaného cieľa.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Práve od nás odišiel masér .... . Zlaté ručičky. Nech si skúsi dať inzerát, že chodí masírovať po domoch. My sa vždy dohodneme dvaja,traja a zavoláme si maséra do chalupy. Chlapec chodí masírovať do športových klubov, do hotelov .... . Dnes už skoro v každom hoteli či penzióne ponúkajú masáže a športovci sa dávajú masírovať nielen prvoligoví. Možno by sa Tvoja známa mohla vydať týmto smerom ...

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Tak tak - určite je to tažká oblasť - ak jej zostali nejake prachy určite by som poradil tiez nejaky inzerat - popripade s 5% zlavou atď. - nejaky dobry marketing. Totiz tu vidiet ze strategia je potrebna vsade.

    Dobry napad bol aj s tym chodenim po domoch - ale tiez by mohla vyskusat nejakeho zmluvneho partnera - napr. hotel (aspom nazaciatok aby nemala vysoke naklady koly prenajmu atd...)

    A popripade nejake akcie - benefity (kazda 10 masaz zdarma atd.)

    Ja chodim sem tam maserovi a napr. padne dobre aj to ze so zakaznikom pokeca (casto s nim suuhlasi!)- su to take blbosti ale na cloveka to vplyva !!!

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Myslím, že v oblasti masérskych služieb je potrebná neustála informovanosť o nových produktoch, ktorých je na trhu veľmi veľa, ale často sú nedostupné. Myslím, že dopyt prevyšuje ponuku najmä po tých, ktoré k nám prenikajú z menej známych kultúr. Je fakt, že cena za školenie je vysoká. Ale aj cena za úkon je pre maséra zaujimavá. Podľa môjho názoru je táto oblasť pre podnikanie veľmi zaujímavá- dá sa tu uplatniť kumšt reklamy a vynaliezavosti viac, ako v ktoromkoľvek inom " remesle". Je treba využiť aj každý pobyt na dovolenke " vonku" a tam je nápadov ojojóóój, len ich treba previezť cez hranicu.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Súhlasim s Danilou. A nemusí chodiť ani von, veď aj u nás doma by našla kopec klientov. V dnešnej dobe sa skoro každý sťažuje na bolesť chrbtice, stuhnutie svalov /v naších radoch - účtovníkov, ekonómov čo sedia celý deň pri PC by mala určite veľa klientov / a taká dobrá masáž by bola vhod. Takže, myslím, že by to chcelo zopár inzerátov, dobrú reklamu a ide to.

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    No ved práve také nieco som minule videl - velká firma kde je na "flóre" 50 zamestnancov a budova ma 10 poschodi zaplatila vramci nejakecho programu pre zamestnancov masaze na cely den a kto chcel dostal priamo na pracovisku ako sedel masaaaz - to sa mi pacilo

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja osobne si myslím , že po prvom neúspechu netreba hádzať "flintu do žita".Ak by to takto mal brať každý kto podniká ...tak koniec........

    My máme tiež masérku , ktorá chodí do rodiny .....dcéru strašne bolieva hlava a aj krčná chrbtica ......a to ,že Ti príde domov , to je na nezaplatenie , že po masáži nemusíš chodiť ďaľeko ..mám na mysli bydlisko ....takto si maserka odvedie prácu doma u klienta ......a aj ona je spokojná aj klient je spokojný .

    Pritom ak to tak sledujem , má neuveriteľne veľa objednávok ,ale ku klientom domov .....tuším sa to lepšie osvedčilo, ako keby mal ísť niekto k nej na masáž .Od takej 15,oo hod sa môže zblázniť od roboty ...má do večera čo robiť a každý deň .

    Vlastní auto , stôl ma skladací , prinesie jednu tašku a takto denne cestuje ...inak by nezarobila nič .Popri tom robí pedikúru a už si robí kurz aj na kozmetiku .

    Proste je to o tom , že človek musí chcieť .......a nemôže sa dať odradiť .....takže , ja by som odporúčala spraviť masážny salón aj doma a
    využije sa aj nábytok a všetko čo je zakúpené z dotácie .

    Každý týždeň má v novinách inzerát v dvoch riadkoch , a nech ju to mesačne stojí 400,-SK.To taký masér má za hodinu práce späť .
    Naposledy upravil Zita5 : 05.08.06 at 14:53

    Neúspešné podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.