Zavrieť

Porady

Ukončenie podnikania a DP za rok 2004

Podnikateľ ukončil činnosť k 7.6.2004, okrem toho celý rok 2004 bol zamestnaný. Teraz podáva daňové priznanie B. Keď robím výkazy - o Príjmoch a výdavkoch a o Majetku a záväzkoch, robím ich k dátum ukončenia podnikateľskej činnosti? Teda k 07.06.2004 alebo uvádzam dátum 31.12.2004? K 31.12.2003 mu zostala neuhradená SP a ZP za 11-12/2003. Keď ich neuhradil ani k dátumu ukončenia podnikania, tak upravujem základ dane o sumu neuhradených záväzkov - robí sa to cez uzávierkové operácie v JU? Teda sumu záväzku uvediem cez interný doklad do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Lucy
    Podnikateľ ukončil činnosť k 7.6.2004, okrem toho celý rok 2004 bol zamestnaný. Teraz podáva daňové priznanie B. Keď robím výkazy - o Príjmoch a výdavkoch a o Majetku a záväzkoch, robím ich k dátum ukončenia podnikateľskej činnosti? Teda k 07.06.2004 alebo uvádzam dátum 31.12.2004? K 31.12.2003 mu zostala neuhradená SP a ZP za 11-12/2003. Keď ich neuhradil ani k dátumu ukončenia podnikania, tak upravujem základ dane o sumu neuhradených záväzkov - robí sa to cez uzávierkové operácie v JU? Teda sumu záväzku uvediem cez interný doklad do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane?
    Dátum na výkazoch - 7.6.2004 resp.06/2004
    Ak upravuješ ZD podľa § 17/8 (tuším8) tak to nedávaš do výdavkov, ale až po zistení daňového základu do r.41, 42 DP B

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Super, výkazy som si myslela, že tak a tie výdavky som nebola istá. Ale dávam to do tých riadkov 41 - 42 v B priznaní aj vtedy, ak podnikateľ vedie jednoduché účtovníctvo? Ozaj, a čo so zostatkom na podnikateľskom účte, keď ho ku dňu ukončenia podnikania podnikateľ nezrušil?

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Lucy
    Super, výkazy som si myslela, že tak a tie výdavky som nebola istá. Ale dávam to do tých riadkov 41 - 42 v B priznaní aj vtedy, ak podnikateľ vedie jednoduché účtovníctvo? Ozaj, a čo so zostatkom na podnikateľskom účte, keď ho ku dňu ukončenia podnikania podnikateľ nezrušil?
    1- áno r41-42 aj pri JU. § 17 platí aj pre JU
    2- so zostatkom BU - nič - zostane ako majetok.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Lucy,do príjmov ešte všetky pohľadávky a do výdavkov záväzky. (ak nejaké ostali)

    Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

    Fajdy
    Výkazy by som urobila ku dňu skončenia podnikania, ale ak mal príjmy zo zamestnania za celý rok, tak daňové priznanie k 31.12.04. Záväzky voči SP a ZP za 11-12/03 budú tvoriť položky znížujúce ZD cez uzávierkové.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Fajdy, teda zúčtovať to čo mal za obdobie do ukončenia podnikania a cez uzavierkové operácie - cez ID dať záväzky voči SP a ZP do výdavkov OZD nie cez DP cez riadky 41 alebo 42? Iné záväzky ku dňu ukončenia podnikania neeviduje, a ani pohľadávky, ani zásoby nemá.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Valeriam, nič iné mu neostalo okrem tej SP a ZP neuhredenej, len mínusový zostatok na podnikateľskom účte. to nechať vo výkaze mínusom?

    Ukončenie podnikania a DP za rok 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.