Zavrieť

Porady

kúpa pozemku zaťaženého ťarchou

Dobrý deň. mám záujem kúpiť spoluvlastnícky podiel (1/4) na pozemku.
Tento pozemok je majetkom štyroch osôb, pričom jeden s vlastníkov má na svojom podiely ťarchu - exekúciu. Mám záujem o kúpu práve tohto zaťaženého podielu. Podľa mojich informácií je však hodnota pohľadávky niekoľkonásobne vyššia ako hodnota pozemku. Ako najlepšie postupovať?? ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Buď vyplatíte exekúciu v celej výške a budete sa modliť, aby na podiel neboli uvalené ďalšie exekúcie, alebo, čo je jednoduchšie, si počkáte na vyhlásenie dražby daného podielu. Ak by ste už boli spoluvlastník, tak by stačilo zložiť cenu podielu a pripadol by Vám bez dražby. Nezabúdajte na to, že spoluvlastníci majú predkupné právo.
    gregorbudinsky ďakujem....v podstate by sa to dalo riešiť aj prostredníctvom spoluvlastníctva - predkupné právo. Kto však určí cenu podielu?? mám záujem kúpiť aj ostatné podiely...potom mám automaticky predkupné právo na posledný podiel, na ktorý je uvedená exekúcia??

    kúpa pozemku zaťaženého ťarchou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.