Zavrieť

Porady

Ako dostat pozicku alebo uver ak som nezamestnany.

Hladam si pracu a poreboval by som nejake peniaze stacila by aj mensia suma , da sa nejako dostat pozicka ale uver.
Naposledy upravil ivka70 : 16.10.15 at 05:29
7 komentárov     zbaliť
buchač Čo je to menšia suma ?
Na aký účelpotrebuješ ?
Teda ...ak to nie je tajomstvo....
nuf444 tak cca 300 € , na stravu a podobne veci
buchač Ti nemá kto požičať...rodina,známi, priatelia...?
nuf444 no nema mi velmi kto požicat, ako ja som nad tym uvazoval dost a isto by som to stihol splacat povedzme naopr 50 € mesačne , cenim si rady ktore su myslene dobre ze nemam brat ale ja som sa skor chcel spytat kde by sa to dalo ked ma niekot skusenost s nejakou nebankovkou
Oliwa No nuf, viem, že osudy bývajú všelijaké... ale ak si myslíš, že by si isto nemal problém splácať pôžičku napr. 50 € mesačne, len Ty vieš, prečo bol problém doteraz tých 50 € mesačne ušetriť, aby si sa teraz nemusel zadlžovať... Samozrejme za predpokladu, ak si predchádzajúci rok pracoval a za prácu dostával plácu, dajme tomu že nefajčíš ani nepiješ...
nuf444 ja som si vedel usetrit aj 1200 € mesacne , a mal som peniaze skoro stale len som ich dost hlupo rozflakal , pri uplne najhoirosm keby som jeden mesiac nenasporil tych 50 € by som tolko popytal od matky keby silo do najhoriseho , ale ja som sa pytal kde by sa to dalo kolko asi by som mohol dostat a aky je tam urok to jak to budme splacat je uz moj porblem nato soms a nepytal , ale cenim si itak vase obav ktore su na mieste
Oliwa Po nufovi ani chýru ani slychu... Dúfam, že nesedí v niektorej nebankovke a neupisuje svoju dušu Mefistovi...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    Na stravu a podobné veci sa NEBERIE pôžička = nie si štát, aby si si mohol dovoliť pôžičku PREŽRAŤ !!!

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    bettylou, Mila123, buchač, pavol54, jar88, Oliwa, willma
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    5

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Koľko máš rokov a kde bývaš? Ak si na tom tak, ako píšeš...
    Keď si zdravý, fyzicky zdatný a nebojíš sa práce, určite sa v Tvojom okolí nájdu ľudia, ktorí ešte nemajú zrýľovanú záhradu a potrebovali by pomoc... Nie každý má totiž len trávnik a tuje, zopár záhradkárov ešte odoláva... 300 evri to síce nebude, možno strava + menšia kešovka, záleží na dohode... Ale budeš na čerstvom vzduchu, prevetráš si hlavu a určite prídeš na lepšie myšlienky ako brať si pôžičku a k tomu z nebankovky, ktorú chceš začať splácať o rok...

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    avalik, lubko6394, lacotinka, arizona, bettylou
    Komentár, nie odpoveď (1)
    4
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Nedávam neužitočné.

    ALE čiastočne nesúhlasím a ešte menej súhlasím.

    Ten trávnik a podobné záležitosti (kešeňovka o ničom + strava k tomu) nič neporiešia.

    Nik nevie a mladý sa presne nevyjadril, že na čo potrebuje love.
    Píše len o čiastke 300€ na stravu a podobne.
    nuf444 tak aby som si udrzal isty zivotny standart , a penaiez isto splatim nazad len som potreboval vediet ze kde sa da pozicat a popripade kde je to najvhodnejsie
    Dáša_ to bude jeden mesiac a čo ten ďalší mesiac a čo na Nový rok?????
    lacotinka možno plánuje požičiavať si 300€/mesiac
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    nuf444 (Dnes 14:05) no nema mi velmi kto požicat, ako ja som nad tym uvazoval dost a isto by som to stihol splacat povedzme naopr 50 € mesačne , cenim si rady ktore su myslene dobre ze nemam brat ale ja som sa skor chcel spytat kde by sa to dalo ked ma niekot skusenost s nejakou nebankovkou
    nuf444 (Dnes 18:22) tak aby som si udrzal isty zivotny standart ...
    Čakal som na reakciu, takže :
    Pfúúú...štandart ?
    To je podľa Teba čo ? Lebo podľa mňa jazdenie autom, dať si dobré cigárko ku perfeknej káve...šunečka, ovocie...finančne náročné koníčky a podobne, šak sa snáď chápeme.
    Ak ale na štandart nemám, tak utiahnem opasok...
    Miesto šunky si dám liptovskú salámu, miesto tropického ovocia budú jablká...a koníčky sú odstavené na vedľajšiu koľaj...
    -------------------------------
    Dalo by sa pokračovať, ale to asi nemá význam...Ty si proste rozhodnutý sa zadlžiť (aj u nebankovky, inde nemáš šanc) a ostatok ide mimo.
    Nehodnotím Tvoje konanie, to mi nenáleží...ale každý už snáď bolv nejakých sračkách (menších-väčších), aj ja, no do nebankovky by som nešiel teda.
    --------------------------------
    Len pre úplnosť dodávam.
    Spomínaš o platení určitej sumy, t.j. 50€ / mesiac.
    aby jasno bolo, nebankovky takéto (mesačné splátky) neposkytujú. Tu by si musel splácať obdobnú sumu za týždeň.
    Zadaj čísla do koloniek a vypočítaj si svoje platby a následné preplatenie. Ak nebudeš stíhať, tak úroky rastúúúú...
    http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/h...l=1&interval=1

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    KEJKA, Ingrid Ondruskova, terezamaria
    Komentár, nie odpoveď (1)
    2

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    skús si prečítať toto

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V banke určite nepochodíš..Možno v nebankovkách ale z čoho budeš splácať hm?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nuf444 tak brigady, alebo z platu z roboty ked si najdem , kolko myslis ze by som mohol dostat z nebankovky a da sa dat nieoc take ze az po roku sa zacne splacat abo nieco podobne
    ivka70 nebankovke musis zacat splacat hned ..a vela .... rozumny clovek sa na to neda ....
    Tweety neskúšaj nebankovku, nepozeráš TV,? ľudia pre pár drobných prichádzajú o svoj majetok
    Oliwa Ktovie či má nuf444 nejaký majetok... Ak je mladý a býva u rodičov, môže byť aj niekto ako Štěpánek z Básnikov, keď sa ho pani v banke pýtala, či má nejaký majetok... Majetek? Maminka má šicí stroj... Minerva Bobin... Sorry, len tá zmienka o majetku vo mne evokovala spomienku na film...
    Tweety to ja len tak ako varovanie
    Oliwa Veď ja viem, kurátenko... Len či sa to neminie účinkom...
    nuf444 tak aj ked preptalim napr 30 perecent tak sa mi to oplati a mozem to splacatz aj hedn len som bol zvedavy ci existuje taka alternativa
    Tweety oplatí sa ale nie tebe
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bežnú pôžičku nedostaneš, nebankovku ani neskúšaj.
    Nevieš, aký budeš mať príjem, na splátkach sa nedoplatíš - resp. na úrokoch a poplatkoch.
    Rodina nepomôže?
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nuf444 kolko tam zvkne byt urok v tej nebankovke aspon cca , a da sa aj napr nieco take ze sa zacne splacat az po nejakom case , do akej vysk by bolo mozno zobrat taku pozicku ?
    draik Platiť splátky je potrebné od začiatku. Podmienky na pôžičku mimo drobné sumy (do max. pár sto eur) sú už prísnejšie aj v nebankovkách.
    nuf444 a mozem taku pozciku dostat , napr 500 € , asi nahdou nvs kde je to najvyhodnejsie ?
    taiko Ty necitas, co Ti ludia pisu? Ked najdes takeho idiota, co pozicia nezamestnanemu a zoberies si pozicku a nahodou nedostanes pracu a teda pozicku nebudes schopny splacat, tak Ta nebankovka zoderie z koze, mozno skoncis na ulici a cely zivot budes luzer, socka, chudak, zobrak, spodina. Chapes , co Ti pisem ?
    nuf444 ano ja tomu chapem ze iste riziko tam je ale , naco sem nieco take pises chapem ze si myslis ze je to doibra rada ale ked napr budme mat urok 50 € mesance tak hoci by som nemal tolko mi uz mama da ked pojde do najhrosie a nebudme mat co uz je samo o sebe mala sanca taze skoro na isto by som to zvladaol a peniaze potrebujem a chcel som sa spytat ze kde by sa to dalo a nie vas nazor na to
    Ingrid Ondruskova Chlapče, chlapče, Ty si nedáš povedať???ale potom na Markíze v Reflexe neplač do kamery že ako Ťa krásne nebankovky ogabali !!! Buď povďačný že Ťa tu ľudia varujú a nie sa urážaš /viď posledná vetička v príspevku dnes o 18:29hod.!!/ Asi máš zaistený mama hotel , takže za golier Ti neprší, sedíš si v teplúčku aj o stravu máš postarané, kým si nenájdeš flek, na nič iné nemáš nárok, len na tú blbú stravu a prespatie, žiaľ....
    Tweety Jednoducho nechce počuť rady, že neber, tak ako sa hovorí, komu niet rady , tomu niet pomoci.
    Oliwa Je rozhodnutý... a my sme mu neporadili, ktorá nebankovka je najlepšia...
    KEJKA ak ti mama dá, tak nech ti dá na stravu a nie na splátku úžerníkom.
    nuf444 taze kazdy jeden uver z kazdej nebankovky sa neda vobec splatit , aj ked budem splacat jak mam na cas , aj ked ho preplatim povedzme dva krat na urokoch tak nie je za ziadnch okolnosti mozne ho splatit
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Maj rozum, neber si uver, ked nevies, ci ho budes mat z coho splacat. Lahko saTi totiz moze stat, ze sa dostanes do problemov, z ktorych sa uz nevyhrabes.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zadlzovat sa, lebo nemas pracu a peniaze nie je dobry napad.
    Skor si pozicaj od pribuznych, ak je to take zle.
    Pripadne sa popytaj tvojej banky na moznosti ist na ucte do debetu, ale aj to si striehni, lebo kryt pozicku pozickou je prvy krok do ...

    2 mesiace ped vianocami sa najde dost pracovnych ponuk najma v obchode, tak na prechodny cas skor zober aj taku pracu a popri tom si hladaj pracu, kde by si sa uchytil trvalejsie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KEJKA presne, ja by som tiež potrebovala brigádnika do záhrady
    upratať na zimu, plus ťažšie práce pre chlapa, ktoré nevládzem.
    Veľké obchody stále berú brigádnikov, nie je problém si prácu nájsť.
    pavol54 On nehľadá prácu ale zamestnanie a blbcov
    karol.za ale on stále hľadá nebankovku a stále nechápe že nakoniec bude ten blbec on,nebankovka sa o to postará
    KEJKA to nie je ponuka pre Teba.
    ivka70 Mimochodom, k tej minuske: nie je to len komentar, je tam informacia, ze sa ma na uver spytat vo svojej banke v podobe moznosti precerpania penazi na ucte- v tomto pripade pre neho najlacnejsia a najrychlejsia moznost - ak mu to banka povoli. To zavisi zvycajne od jeho platobnej historie.
      zbaliť

    Ako dostat pozicku alebo uver ak som nezamestnany.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.