Zavrieť

Porady

Zníženie náhrady trov z exekúcie

Ahojte, poraďte mi prosím. Mala som zaúčtované v účtovníctve za rok 2010 rozhodnutie o náhrade trov exekúcie 538/321. Voči tomuto roznodnutiu sme podali odvolanie. Prišlo nám rozhodnutie v roku 2011 a trovy nám znížili. Ako zaúčtujem rozdiel poníženia trov. Znížim účet 538, alebo dám rozdiel do výnosov. Čo je správne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Poníž účet 538, len na okraj účet 321 ako záväzok na úhradu trov exekúcie sa mi nezdá vhodný skôr by som použil účet 379 prípadne 325.
    Katarína Cigánová
    PBEA Pozri príspevok
    Poslali nám faktúru,preto som dala 321, inak ďakujem
    suhlasim s IvoM , Aj ked pošlu fakturu , možeš použit učet 379 , príp 325 , 321 sa používa pre dodavateĺov- skor z obchodného styku .
    Toto nie je tvoj obchodný parter

    PBEA je offline (nepripojený) PBEA

    PBEA
    Ale tento exekútor robil pre nás službu, tým že vymáhal pre nás zaplatenie naších pohľadávok, keďže náš odberateľ zomrel a nezostal po ňom žiaden majetok, pohľadávky sa nepodarilo vymôcť, ale trovy sme za jeho prácu museli zaplatiť. Ani v tomto prípade to nemôže byť na 321??

    Zníženie náhrady trov z exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.