Zavrieť

Porady

Faktúra za február???

Ahojte, chcela by som sa opýtať... v marci som vystavila faktúru za provízie za 2/2008, s dátumom daňovej povinnosti 29.02.2008, aj dátumom dodania 29.02.2008. Ale potrebujem ešte za ten február dofakturovať čiastku 100 bez DPH. Môžem dnes vystaviť faktúru, s tým, že dátum dodania bude 29.02.2008, ale neviem čo dať do kolónky daňová povinnosť (v MRP win. sú dva tieto dátumy, aj Daň.povinnosť, aj Dátum dodania vo faktúrach)...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa opýtať... v marci som vystavila faktúru za provízie za 2/2008, s dátumom daňovej povinnosti 29.02.2008, aj dátumom dodania 29.02.2008. Ale potrebujem ešte za ten február dofakturovať čiastku 100 bez DPH. Môžem dnes vystaviť faktúru, s tým, že dátum dodania bude 29.02.2008, ale neviem čo dať do kolónky daňová povinnosť (v MRP win. sú dva tieto dátumy, aj Daň.povinnosť, aj Dátum dodania vo faktúrach)...
    Dnes vystaviť fa. s dátumom dodania 29.02. nie je správne riešenie. Nie je dodržaná 15 dňová lehota od dátumu vzniku dodania.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Aj som tušila takúto odpoveď, čítam od rána ten zákon o DPH, a neviem ako to spraviť...Číselny rád v dokladoch ma dopredu nepustí, dátum by sa aj dal prispôsobiť, ale neviem, hmm? A ďakujem Smith za Tvoju odpoveď.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    smith Pozri príspevok
    Dnes vystaviť fa. s dátumom dodania 29.02. nie je správne riešenie. Nie je dodržaná 15 dňová lehota od dátumu vzniku dodania.
    Je to síce pravda, ale takéto konštatovanie zadávateľke problém nevyriešilo.

    Dá sa to obísť (ale to nie je návádzanie na obchádzanie zákona) tak, že sa vystaví faktúra s dátumom vystavenia 15.3.2008.

    Nie vždy sa to dá použiť, lebo už je nejaký číselný rad aj s dátumami vystavenia a ten nepustí. (ale dá sa pomýliť a pri písaní dátumu vystavenia "omylom" napísať nie dnešný-15.4.2008, ale 15.3.2008.)

    Ak je daňová povinnosť 29.2.2008, myslím si, že je menšou chybou vystaviť faktúru s dátumom vystavenia hoc aj vyšším ako 15.dní po dodávke, ako nevystaviť vôbec, alebo vystaviť do marca.

    V programe použijete dátum dodania.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    ja by som použila príslušné číslo podľa chronologie a dala by som zatým A napr. 13A/2008 čo už sa iné dá s tým robiť ???

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    a dátum vystavenia by som uviedla tak aby to bolo vyst. do lehoty 15 dní od dodania tov. alebo sl.

    Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

    Mariana42
    Ale v každom prípade treba podať dodatočné daňové priznanie, a v tom prípade aj keď uplynulo viac ako 15 dní od 29.2.2008 - zistila som chybu /alebo nedostatok vo fakturácii, tak vystavím doklad a podávam DDP nie?
    To je môj názor. M.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ja mám tiež na to podobný názor, ide o smiešnu sumu 100 bez DHP, takže spravím to s dátumom do marca, a dodanie aj zdaniteľné plnenie dám 29.02.?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Mariana42 Pozri príspevok
    Ale v každom prípade treba podať dodatočné daňové priznanie, a v tom prípade aj keď uplynulo viac ako 15 dní od 29.2.2008 - zistila som chybu /alebo nedostatok vo fakturácii, tak vystavím doklad a podávam DDP nie?
    To je môj názor. M.
    DDP - ak je mesačný platca , ak je kvartálny, ešte je v termíne.

    Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

    Mariana42
    azla Pozri príspevok
    DDP - ak je mesačný platca , ak je kvartálny, ešte je v termíne.
    Prepáčte automaticky myslím na mesačného platcu, lebo robím vo firme, a my sme mesační platcovia.....

    Dostali ste niektorá pokutu za formálnu chybu: napr. nesprávne vystavený doklad - alebo za niečo také, keď nedošlo k rozdielu na dani? /Dávno som nemala daňovú kontrolu .


    Mariana

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Mariana42 Pozri príspevok
    Prepáčte automaticky myslím na mesačného platcu, lebo robím vo firme, a my sme mesační platcovia.....

    Dostali ste niektorá pokutu za formálnu chybu: napr. nesprávne vystavený doklad - alebo za niečo také, keď nedošlo k rozdielu na dani? /Dávno som nemala daňovú kontrolu .


    Mariana
    Nemaľuj čerta na stenu.

    Čo sa už chceš stresovať dopredu.?
    Ak by si sa mala stresovať všetkými použitými (spravnými aj nesprávnymi) postupmi kontrolórov, už by si bola.

    Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

    Mariana42
    azla Pozri príspevok
    Nemaľuj čerta na stenu.

    Čo sa už chceš stresovať dopredu.?
    Ak by si sa mala stresovať všetkými použitými (spravnými aj nesprávnymi) postupmi kontrolórov, už by si bola.

    Múdra odpoveď!!! Vďaka. Máš pravdu...

    MARIANA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.