Zavrieť

Porady

ePN - nezamestnaný

Na úrad práce stačí dať na vedomie PN (lekár vystavil ePN), alebo treba niečo poslať?ďakujem
12 komentárov     zbaliť
veronikasad Poberá nemocenské?
kn-alka ak je vedený na úrade práce, PN nedostane
Ajdinka zaevidovaný od 1.3. a PN od 2.3.2023
ivka70 to znamena, ze ide o PN v ochrannej dobe?
veronikasad Jarka, môže mať nárok na nemocenské aj z dobrovoľného poistenia...
kopretinka ozaj? A keď ťa ÚP pošle do nejakého zamestnania tak urobíš čo,keď si reálne chorá?ja som bola PN aj počas evidencie.
veronikasad Ozaj. Pokiaľ spĺňa podmienku 270 kal.dni nem.poistenia v posledných dvoch rokoch a prihlási sa pred začiatkom PN na celý balík dobrovoľného poistenia. Počas PN dobr.poistenie neplatí
kopretinka ja som reagovala na knalku,že vraj nedostane PN.
veronikasad Pre UP vystavujú lekári iné tlačivá o PN ako pre SP.
veronikasad Nahlásil lekárovi zamestnávateľa?
Negoce pri ePN sa nemusí hlásiť zamestnávateľ, systém v SP cez e-zdravie si nájde zamestnávateľa, pri lekárovi sa hlási počet poistení ( zamestnávateľov), Veronika u nás sa stáva, že je zamestnanec zamestnaný v spol. XY sro a on nahlási na papierovú PN, že pracuje na Píla Brezno. Ak by si hľadala takého zamestnávateľa nenájdeš nič.....
veronikasad Hej, len v tomto prípade už nemá žiadneho zamestnávateľa, nemocenské od prvého dňa platí SP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Treba oznámiť začiatok aj koniec PN s nárokom na nemocenské. Dávka v nezamestnanosti mu bude počas poberania nemocenského pozastavena
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ajdinka len akou formou oznámiť ePN - stačí napísať email, alebo sa ešte niečo dokladá?
    kopretinka nechápem,prečo sa neopýtaš priamo na ÚP?
    kedysi mali vlastné PN-ky,som dostala hneď pri evidencii s tým,že toto mám dať lekárovi potvrdiť.
    veronikasad Stačí poslať mail, UP si to overiť v SP, sú prepojení. Nech napíše že lekár vystavil ePN v ochrannej dobe s nárokom na nemocenské
    kopretinka nefunguje mi užitočné.......
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.