Zavrieť

Porady

DOVP - nezamestnaný

V decembri r.2004 máme 5 necelých týždňov keď dám nezamestnanému DOVP na obdobie od 1.1.-31.12.2004 s 80 hodinami a s hrubou mzdou 4000.-Sk je to v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Podľa § 6 odst. 1, písm. d Zákona č. 5/2004 môže nezamestnaný robiť 16 hodín týždenne a zarobiť najviac 800 Sk týždenne.

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    toto viem,ale nikde som sa nedočítala či to môže byť aj skrátený týždeň napr. 12/04 má prvý týždeň 3 dni a či môžem dať 800.-Sk, alebo to musím priamo úmerne krátiť.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Podľa mňa je to jednoznačné. Za 1 týždeň, t.zn. kalendárny týždeň. Môže v tom týždni odrobiť aj 1 hodinu za 800 Sk.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    mam prosbu na jednu otazocku na dohodarov. ked dochodca ma pracu na dohodu cca 7000.- mes. k vyplate, podava si danove priznanie o jedoh prijmoch? cely rok mal mesacne +- 7000.- cisteho na dohodu.
    2/ podava si danove priznanie ten kto ma TPP + v inej firme dohodu o prac.cinnosti na cca 3500.- mes. cisty prijem? ja si myslim ze ano.
    dakujem za radu.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Zita4
    Podľa mňa je to jednoznačné. Za 1 týždeň, t.zn. kalendárny týždeň. Môže v tom týždni odrobiť aj 1 hodinu za 800 Sk.
    Zita4, je to podľa teba jednoznačné? Lebo v zákone nie je napísané kalendárny týždeň.
    Ale už na Porade sme sa o tom bavili, že na nejakom ÚPSVaR hovorili pracovníčky, že to môže byť aj 4000 Sk a 80 hodín mesačne, ale nedarí sa mi nájsť tento príspevok na Porade.
    Neviete to niekto nájsť?
    Pekný deň

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Áno, už sme o tom hovorili. Našej upratovačke (vedenej na ÚP) priamo tam povedali,že môže ísť do 4000. Niekto z poradcov tu aj napísal, že ak sa dohoda začne od stredy, veru výjde 5 týždňov.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    vďaka Paula, surfovala som a surfovala a veru som ten príspevok nenašla. Až depka ma chytila! V ktorej téme to bolo, nevieš?
    Ale ak sumu 4000/mesačne mala daná upratovačka vysvetlenú a potvrdenú ústne, určite by som sa na to nespoliehala. Veď samotný zákon o službách zamestnanosti v tom našom paragrafe hovorí o mzde a dohodári dostávajú odmenu za prácu, takže nevysvetleného, nekonkrétneho a nejasného je tu až-až. Preto by som sa držala limitov 3200 Sk a 64 hod. mesačne.
    Pekný deň
    Naposledy upravil vladan : 03.01.05 at 12:52

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.