Zavrieť

Porady

Som povinná platiť si zdravotné poistenie?

Ak som zamestnaná v jednej práci do piatku, a do druhej práce nastupujem od pondelka, čiže dva dni (sobotu a nedeľa) som nezamestnaná, mám povinnosť nahlásiť sa na zdravotnej poisťovni ako samoplatiteľ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak je to bežný piatok v mesiaci, tak áno.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emily1841 ide o situáciu ešte z minulého roka, piatok bol posledný deň v mesiaci, a nástup do novej práce bol od tretieho ďalšieho mesiaca. Kedy by sa to nepočítalo ako bežný deň v mesiaci?
    Tweety To je iné ako si písala, ak PP skončil 31. 30. , tie dva dni v novom mesiaci bolo potrebné platiť ZP
    Emily1841 Ďakujem
    veronikasad Novému zamestnávatelovi nič nebránilo, aby s tebou uzatvoril prac.zmluvu od 1. kal.dňa v mesiaci aj keď to bol víkend. Vyhla by si sa týmto problémom a zamestnávatela by to nič nestálo.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, pocas toho vikendu si nemala platitela ZP, musis si ho zaplatit sama.

    Ako poucenie z krizoveho vyvoja: treba si novy PP dohadovat od prveho dna v mesiaci, aj ked je to sobota ci nedela, pretoze zamestnavatela to nestoji o nic naviac a ty si usetris behanie do poistovne a doplacanie ZP.
    Prisla si takto nielen o to poistne, co doplatis, ale aj o dovolenku za prvy mesiac, ak novy PP trval viac ako 60 dni.

    Som povinná platiť si zdravotné poistenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.