Zavrieť

Porady

Vyrovnanie preddavkov na daň z príjmu PO

Dobrý deň, potrebujem poradiť pri spôsobe vyrovnania preddavkov.
V marci 2012 t.j. do podania daň. priznania firma hradila štvrťročný preddavok podľa daň. priznania za rok 2010 vo výške 1240 €.
Podľa daň.- priznania za rok 2011 vychádzajú pmesačné preddavky vo výške 13 070 €.
Teraz v apríli je potrebné rozdiel vyrovnať. Potrebujeme doplatiť za 1 až 3/2012 37 970 €.

Neviete mi poradiť ako? Je potrebné zaplatiť tri splátky za 1., 2. a 3. mesiac pomerne znižené o už zaplatený preddavok, alebo môžeme tú sumu poukázať naraz,
a aké predčílie účtu a variabil použiť. Nikde nie je definované vyrovnanie preddavkov sú iba čisté preddavky.
Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Už som sa tu na to pytal. Nakoniec som preddavky zaplatil v troch častiach, každu s inym variabilným symbolom (1100012012, 1100022012, 1100032012). Predčislie pre dan z prijmov samozrejme.

    Vyška platby bude 3x (13070 - 1240) = 3 x 11830 EUR
    Naposledy upravil topper1 : 24.04.12 at 08:53

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    dobry den, my mame odlozene danove priznanie k dani z prijmov PO do 30.6.2012. Do teraz sme preddavky neplatili. Z DP za rok 2011 nam vychadzaju platit. chcem sa spytat do kedy sa musi vyrovnanie preddavkov zaplatit - v nasom pripade za 1-6. mesiac 2012. Je spravne do 30.6.2012?

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    ccokoladecka Pozri príspevok
    dobry den, my mame odlozene danove priznanie k dani z prijmov PO do 30.6.2012. Do teraz sme preddavky neplatili. Z DP za rok 2011 nam vychadzaju platit. chcem sa spytat do kedy sa musi vyrovnanie preddavkov zaplatit - v nasom pripade za 1-6. mesiac 2012. Je spravne do 30.6.2012?
    nikto neporadi?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ccokoladecka Pozri príspevok
    dobry den, my mame odlozene danove priznanie k dani z prijmov PO do 30.6.2012. Do teraz sme preddavky neplatili. Z DP za rok 2011 nam vychadzaju platit. chcem sa spytat do kedy sa musi vyrovnanie preddavkov zaplatit - v nasom pripade za 1-6. mesiac 2012. Je spravne do 30.6.2012?
    ak aplikujem riadne termíny a povinnosti - tak do 31.7.2012

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    dakujem, je to tak podla §42 ods. 9 zákona o dani z príjmov? som to asi prehliadla, teraz som to pozerala znova

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ccokoladecka Pozri príspevok
    dakujem, je to tak podla §42 ods. 9 zákona o dani z príjmov? som to asi prehliadla, teraz som to pozerala znova
    Áno, je.

    Vyrovnanie preddavkov na daň z príjmu PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.