Zavrieť

Porady

Kompetencie starostu

Dobrý deň, prosím Vás o informáciu týkajúcu sa kompetencií starostu: konkrétne - vyžaduje sa pri otvorení prevádzky občianskej vybavenosti (na športové aktivity - tenisový kurt) v obci vo vlastnej nehnuteľnosti povolenie starostu ? (ktorý si vyhradzuje právo povoliť/nepovoliť) Ak áno, na základe akej právnej normy? Vopred ďakujem.
Naposledy upravil sonab : 18.09.17 at 10:17
4 komentárov     zbaliť
buchač Zle postavená otázka...bez ohľadu na problém samotný-bližšie nešpecifikovaný.
Lebo je rozdiel pinpongový stôl a tenisový kurt.

Ak starosta niečo zakazuje-chcel by zakazovať, tak to ON MUSÍ doložiť zákonom.
Lebo platí..." Čo nie je zakázané, to je povolené."
sonab Ďakujem. Otázku som upresnila.
arizona Myslim, ze budes potrebovat nielen povolenie od starostu-stav.uradu,ale aj od susedov,ak je to v obytnej zone
sonab Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Problematika sa môže dotýkať viacerých noriem, napr. stavebný zákon, územný plán ...
    Môže ísť o zákon č. 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí, ku ktorému obce prijímajú VZN.
    sonab Aha, tak ďakujem, musíme teda od starostu vymámiť oficiálne stanovisko so zdôvodnením...ale je to veľmi zdĺhavá komunikácia

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Najprv sa pozri do územného plánu obce, aké stavby a s akými limitmi je možné na danom mieste stavať. Z textovej časti jednoznačne musí vyplynúť, či to možné je, alebo nie.

    Ak to možné bude, ak splníte podmienky stavebného zákona a ďalších zákonov ohľadom hygieny a pod., tak starosta bjde musieť rozhodnúť podľa zákona a nie podľa vlastnej vôle. Nakoľko obec je iba vykonávateľom prenesenej štátnej správy.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Vy hlavne na tenisovy kurt potrebujete projekt a stavebne povolenie. Ja osobne na mieste starostu by som povolenie na tenisovy kurt v obytnej zone nedal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.