Zavrieť

Porady

Tvrdeny polystyren namiesto šalovania

Ahojte,

mame spravene zaklady a ideme robit zakladovu dosku. Bolo nam poradene, aby sme nešalovali, ale namiesto šalungu použili tvrdeny polystyren - styrodur, s tym že ho nalepime na DT a este upevnime hmozdinkami. A zaroven budeme mat hned aj zaizolovane zaklady. Chcela by som vediet aky mate na to nazor?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    ja som to robil tak, ale okrem hmozdeniek sme este z vonkajsej strany dali jednu forsnu, a na niekolkych miestach sme to pritlacili kolikmi a este s drotom sme to dobre priviazali k sietam. My sme zalievanie robili pumpou, a radsej sme to spravili tak, nech nam to neroztlaci. Nevyhoda - pri navareni asfaltovych pasov treba dat velky pozor na ten styrodur, aby sa nechitil.
    P7220011.jpg  

    matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

    matusstefan
    Rozmyslali sme aj my nad tym, ale napokon sme to tak neurobili. Ak dobre viem, ked sa zatepluje fasada, zacina sa priblizne v strede prveho radu tehal. Ked date styrodur namiesto salovania, vznikne Vam medzera medzi zakladovou platnou a fasadnym zateplenim.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Tiež by som to tak teraz robil. Možno by nebolo zlé dať ten styrodur na nulu + povedzme 15 cm a deku zarovnať nie po vrch styroduru, ale na nulu. Stačilo by to nejako rozumne vyznačiť - napr. DT15 naležato...

    matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

    matusstefan
    To navysenie by som tam ja osobne nedaval. Mozete vyznacit vysku zakladovej platne z vnutornej strany styroduru, ale zarucene sa pospini od betonu, a potom to uz bude o nicom. Taktiez si neviem predstavit, ze by nam pri murovani nezavadzalo tych 15 cm styroduru vytrcajuceho okolo celej dosky.
    Takze podla mojho osobneho nazoru by som styrodurom nesaloval, iba v pripade, ze by sa nezateplovala fasada domu. Ale aj v tom pripade je to diskutabilne, nakolko aj pri murovani s porobetonom sa odporuca vytvorit presah nad prvim radom tehal kvoli tepelnej izolacii zakladov.

    xclaymanx je offline (nepripojený) xclaymanx

    xclaymanx
    miromartina Pozri príspevok
    Takze nebol ziadny problem? Kolkatku styrodur si pouzil?
    Pouzil som 50mm XPS. Hmozdinami som to nekotvil, iba som to podoprel doskami. Neuhlo to ani mm. Pred lepenim asfaltovych pasov, som vrch XPS zaklebroval.

    miromartina je offline (nepripojený) miromartina

    miromartina
    xclaymanx - Dakujeme
    220870 - A preco? Prave preto sa pytam, aby sme neurobili chybu. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.