Zavrieť

Porady

Dobrý deň.potrebujem poradiť.

Môj manžel bol do mája 2010 na predĺženom rod.príspevku,pretože máme chorú dcérku o ktorú sa i naďalej stará ale už na ňu nedostáva príspevok a od vtedy nieje nikde nahlásený ani nepracuje.neviem ako to funguje či má nárok na podporu alebo príspevok,neplatí si ani žiadne odvody do poisťovní a rada by som tieto veci dala do poriadku.Ak sa nahlási na UPSVR ako často tam bude musieť chodiť a a bude za neho štát platiť povinné odvody do poisťovní? Ďakujem Darma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KEJKA Pozri príspevok
    nárok na ošetrovné tiež až po 270 dňoch? nie od 1.dňa?
    od 1.1.2011 platia rovnaké podmienky pre nemocenské aj ošetrovné z DNP. Do konca roka 2010 sa splnenie podmienky 270 dní poistenia nevyžaduje

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    darma 35 Pozri príspevok
    Môj manžel bol do mája 2010 na predĺženom rod.príspevku,pretože máme chorú dcérku o ktorú sa i naďalej stará ale už na ňu nedostáva príspevok a od vtedy nieje nikde nahlásený ani nepracuje.neviem ako to funguje či má nárok na podporu alebo príspevok,neplatí si ani žiadne odvody do poisťovní a rada by som tieto veci dala do poriadku.Ak sa nahlási na UPSVR ako často tam bude musieť chodiť a a bude za neho štát platiť povinné odvody do poisťovní? Ďakujem Darma
    Kolko rokov má dcéra ?

    darma 35 je offline (nepripojený) darma 35

    darma 35
    Moja dcéra má už 6 rokov a preto viem že už ne nemá nárok na príspevok tak by som chcela info o tom čo sa dá v tomto prípade robiť.má odloženú školskú dochádzku a ja pracujem a mám dve zamestnania z toho jedno na živnosť.ďakujem za odpoveď.Darma

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    darma 35 Pozri príspevok
    Moja dcéra má už 6 rokov a preto viem že už ne nemá nárok na príspevok tak by som chcela info o tom čo sa dá v tomto prípade robiť.má odloženú školskú dochádzku a ja pracujem a mám dve zamestnania z toho jedno na živnosť.ďakujem za odpoveď.Darma
    Ak by bola vo veku do 6 rokov, bez ohladu na to, či poberá RP alebo nie sa môže prihlásiť v zdr. aj soc. poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku.

    V tomto prípade - v ZP len ako samoplatitel (od 1.1.2011 sa zvyšuje vymer.základ samoplatitela) a v soc. poisťovni aspoň ako osoba dobrovolne nemocensky poistená. Po 270 dňoch poistenia bude mať nárok na nemocenské a ošetrovné.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak by bola vo veku do 6 rokov, bez ohladu na to, či poberá RP alebo nie sa môže prihlásiť v zdr. aj soc. poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku.

    V tomto prípade - v ZP len ako samoplatitel (od 1.1.2011 sa zvyšuje vymer.základ samoplatitela) a v soc. poisťovni aspoň ako osoba dobrovolne nemocensky poistená. Po 270 dňoch poistenia bude mať nárok na nemocenské a ošetrovné.
    nárok na ošetrovné tiež až po 270 dňoch? nie od 1.dňa?

    darma 35 je offline (nepripojený) darma 35

    darma 35
    ďakujem za radu a ako by to bolo keby sa nahlásil na UPSVR ako nezamestnaný?boli by za neho platené aspoň odvody do soc. a zdr.poisťovne? vďaka Darma

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    darma 35 Pozri príspevok
    ďakujem za radu a ako by to bolo keby sa nahlásil na UPSVR ako nezamestnaný?boli by za neho platené aspoň odvody do soc. a zdr.poisťovne? vďaka Darma
    UP platí za uchádzačov o zamestnanie iba zdravotné poistenie. Odvody do SP nie.

    Dobrý deň.potrebujem poradiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.