Zavrieť

Porady

Davka v hmotnej nudzi a ponuknute prace

Dobry den
Vedel by mi niekto prosim Vas poradit z uradu prace mi prisiel list, ze sa mam zucastnit prac na odpracovanie davky v hmotnej nudzi. Ja sa tychto prac odmietam zucastnit, pretoze nas starosta sa uz dopredu vyjadril ako sa tesi, ze ako bude tymito pracami ponizovat vzdelanych ludi a ako si na tom zgustne. Ja mam tiez VS vzdelanie a viem, ze v predchadzajucom obdobi takymto ludom daval triedit odpadky v kontajneroch a pod. same dehonestujuce prace. Preto by som Vas prosila, existuje nejaky sposob ako sa tomuto vyhnut bez toho, aby som prisla o davku?
5 komentárov     zbaliť
avalik a co je na praci ponizujuce? ze dehonestujuce prace? brat davku v hmotnej nudzi ta neponizuje?
jslancik zobrala si mi to z jazyka...
halali nie neponižuje ma brať dávku v hmotnej núdzi si predstav... neviem od koho si ty doslala právo ma posudzovať, keď o mne nič nevieš a nevieš ani nič o mojom živote....slušne som tu požiadala o radu a keď mi nevieš poradiť tak buď taká dobrá a tie svoje komentáre si nechaj pre seba
dmc Posudzuju ta podla toho - co si napisala. Chces davkuv hmotnej nudzi ale nechces splnit podmienky. Bud davku potrebujes a vtedy je jedno ci mas VS alebo nie a podmienky splnis alebo ju nepotrebujes a iba spekulujes.
halali keby ste sa tak naučili poriadne čítať nič by sa tiež nestalo, ja som sa nikde nevyjadrila, že sa chcem vyhnúť splneniu podmienok pre nárok na dávku v hmotnej núdzi, takže neviem o akej špekulácii to tu píšeš... pár rozumných ľudí, ktorí reagovali nižšie, pochopili veľmi dobre, čo som písala a o čo som žiadala, týmto ľuďom som veľmi povďačná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes ich odmietnut, ak davky v hmotnej nudzi nepotrebujes.
    Neodpracovanim tych hodin za mesiac totiz o davky v hmotnej nudzi prides.
    Mozes si namiesto toho najst pracu na dohodu aspon na tolko hodin mesacne, co ale tiez bude znamenat, ze uz nebudes na davky v hmotnej nudzi odkazana.
    halali ďakujem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    https://www.employment.gov.sk/sk/rod...nej-nudzi.html
    Teda z toho vyplýva: odmietnutie práce (okrem uvedených prípadov) má za následok zastavenie vyplácania dávky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Najdi si popri evidencii na UP pracu na dohodu v rozsahu viac ako 32 hod. Mesacne. Potom sa nemusis zucastnovatVPP v obci. 75 perc. prijmu z dohody sa zapocitava do prijmu a davky vyplatia len vo vyske rozdielu
    halali Ďakujem pekne za radu

    BlackRoses je offline (nepripojený) BlackRoses

    Som aký som.... BlackRoses
    Ešte je možnosť charitatívnej práce, nájdi si nejakú neziskovku, a spíšte zmlúvu, že pre nich odrobíš požadovaný počet hodín úradom.... samozrejme zadarmo.
    halali Ďakujem za radu

    Davka v hmotnej nudzi a ponuknute prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.