Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. cudzincom a žiadosť o prechodný pobyt

Dobrý deň, som Ukrajinec, chcel by som založiť s.r.o. a podnikať na Slovensku. Budem pretože podávať žiadosť o prechodný pobyt na Slovensku na účel podnikania.

Mám prosím jednu otázku: Zákon č. 404/2011 Z.z. o pobyte cudzincov hovorí (§32 ods. 7), že musím preukazovať "finančné zabezpečenie podnikateľskej činnosti výpisom z podnikateľského účtu zriadeného na účely podnikania". Môžem preukazovať toto zabezpečenie výpisom z účtu v ukrajinskej banke, alebo musím všetko najprv zriadiť tento účet na Slovensku?

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Áno, do Obchodného registra ho zapíšu, ale iba ako spoločníka s.r.o. On píše, že chce získať pobyt na účel podnikania. V tom prípade podľa zákona musí byť konateľom vo firme a tam ho už ako konateľa nezapíšu bez povolenia na pobyt v SR - zamotané, ale je to tak. Ale k otázke - môžeš to preukázať aj výpisom z účtu založeným v ukrajinskej banke, ale POZOR! Na výpise nesmie byť napísané DOVIDKA ale VYPISKA IZ RACHUNKU a tie výpisy musíš mať dva - jeden na ktorom bude napísané, že je to PODNIKATEĽSKÝ - predprinimateľskyj rachunok - suma na tom účte musí byť vo výške 100 násobku životného minima, teda 19 458 EUR a druhý - osobný účet - ličnyj - v sume 12 násobku, teda 2 334,96 EUR - tým prvým sa preukazuje zabezpečenie podnikateľskej činnosti a tým druhým zabezpečenie Tvojho pobytu ako fyzickej osoby. Tieto výpisy musíš mať samozrejme preložené do slovenského jazyka úradným prekladateľom - slovenským úradným prekladateľom, polícia neuznáva preklady vykonané ukrajinskými prekladateľmi na Ukrajine.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no podľa mňa je jednoduchšie a lacnejšie založiť účet v SR ako nechať prekladať tlmočníkom výpis z účtu... inak do obchodného registra ťa zapíšu aj keď máš trvalú adresu pobytu na Ukrajine... prechodný pobyt pri podnikaní nie je podmienkou...

    Založenie s.r.o. cudzincom a žiadosť o prechodný pobyt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.