Zavrieť

Porady

Príjmy ŠKD

Prosím Vás príjmy ŠKD poúžívate na refundáciu miezd, alebo aj na niečo iné. Ja na refundáciu miezd, ale majú dosť finančných prostriedkov z mesta, tak by som chcela príjmy použiť na niečo iné. Musí to byť v smernici, na čo sa príjmy ŠKLD používajú? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Lilly34 Pozri príspevok
    Prosím Vás príjmy ŠKD poúžívate na refundáciu miezd, alebo aj na niečo iné. Ja na refundáciu miezd, ale majú dosť finančných prostriedkov z mesta, tak by som chcela príjmy použiť na niečo iné. Musí to byť v smernici, na čo sa príjmy ŠKLD používajú? Ďakujem pekne.

    Ja mám príjmy ŠK zahrnuté v rozpočte, /môj zriaďovateľ to chce mať na 41/ . Za príjmy ŠK zväčša sa snažíme kúpiť veci do ŠK - učebné pomôcky.Tam to nikdy nie je dosť.... Zaujala ma však iná časť tvojho príspevku majú dosť finančných prostriedkov z mesta toho roku mi tak idú krátiť rozpočet na originálne kompetencie, že príjmy ŠK budem nútená použiť na mzdy. Kiežby moja obec mala dosť finančných prostriedkov.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Príjmy na ŠKD by nemali byť zahrnuté v rozpočte o túto sumu môže byť prekročený rozpočet. Ja ich tam ale tiež mám, pretože na obci ma účtovníčka presviedča, že keď to nerozpočtuje, vychádza jej schodkový rozpočet. Ja tu priložím aj § kde je to uvedené.
    §*23 zákona 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách
    Osobitosti rozpočtového hospodárenia*rozpočtových organizácií
    (1)Rozpočtová organizácia je oprávnená prekročiť rozpočtový limit výdavkov o*prostriedky
    a) prijaté od iných subjektov na základe darovacej zmluvy,
    b) prijaté na základe zmluvy o združení,30)
    c) prijaté od iných subjektov, napríklad formou dotácie alebo grantu,
    d) získané z*rozdielu medzi výnosmi a*nákladmi z*podnikateľskej činnosti po zdanení,
    e) prijaté z poistného plnenia zo zmluvného poistenia alebo zo zákonného poistenia,
    f) prijaté z úhrad stravy,31)
    g) prijaté od fyzickej osoby alebo právnickej osoby podľa osobitného predpisu,32)
    h) prijaté od úradu práce, sociálnych vecí a rodiny podľa osobitného predpisu,33)
    i) prijaté od účastníkov konania o*obnove evidencie niektorých pozemkov a*právnych vzťahov k*nim,34)
    j) prijaté od rodičov, iných osôb, ktorí majú voči dieťaťu vyživovaciu povinnosť, alebo žiakov na úhradu niektorých nákladov v súlade s osobitnými predpismi.35)
    (2)Prostriedky podľa odseku 1 písm. a) až d) vedie rozpočtová organizácia na samostatnom mimorozpočtovom účte. Pri použití ich odvedie na osobitný príjmový účet pre doplnkové zdroje a*výdavky realizuje zo svojho výdavkového účtu *výnimkou prostriedkov poskytnutých zo zahraničia v cudzej mene určené na platby v cudzej mene v*tuzemsku alebo do zahraničia, ktoré vedie rozpočtová organizácia na osobitnom účte, z*ktorého realizuje platby.
    (3)Príspevky od zákonného zástupcu na úhradu stravy a*úhrady stravy od iných stravníkov v zariadeniach školského stravovania môže viesť rozpočtová organizácia na bežnom účte, z*ktorého priamo uhrádza výdavky súvisiace so stravovaním v*týchto zariadeniach.

    Výška mesačného príspevku je určená na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí. /§ 114 zákona 245/2008 Z.z./

    Takže možno príspevok použiť na čokoľvek čo súvisí s činnosťou ŠKD, vrátanie miezd.

    Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

    Lilly34
    Ja som od začiatku roka refundovala mzdy z príjmov ŠKD. Možno len jeden mesiac nebudem musiť. Zase tých prostriedkov nie je aš tak veľa. príjmy za jeden mesiac použijem na niečo iné, aby sa vyčerpali fin.prostriedky z mesta. Ďakujem za odpovede.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    susann2 Pozri príspevok
    Príjmy na ŠKD by nemali byť zahrnuté v rozpočte o túto sumu môže byť prekročený rozpočet. Ja ich tam ale tiež mám, pretože na obci ma účtovníčka presviedča, že keď to nerozpočtuje, vychádza jej schodkový rozpočet. Ja tu priložím aj § kde je to uvedené.
    §*23 zákona 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách
    Osobitosti rozpočtového hospodárenia*rozpočtových organizácií
    (1)Rozpočtová organizácia je oprávnená prekročiť rozpočtový limit výdavkov o*prostriedky
    a) prijaté od iných subjektov na základe darovacej zmluvy,
    b) prijaté na základe zmluvy o združení,30)
    c) prijaté od iných subjektov, napríklad formou dotácie alebo grantu,
    d) získané z*rozdielu medzi výnosmi a*nákladmi z*podnikateľskej činnosti po zdanení,
    e) prijaté z poistného plnenia zo zmluvného poistenia alebo zo zákonného poistenia,
    f) prijaté z úhrad stravy,31)
    g) prijaté od fyzickej osoby alebo právnickej osoby podľa osobitného predpisu,32)
    h) prijaté od úradu práce, sociálnych vecí a rodiny podľa osobitného predpisu,33)
    i) prijaté od účastníkov konania o*obnove evidencie niektorých pozemkov a*právnych vzťahov k*nim,34)
    j) prijaté od rodičov, iných osôb, ktorí majú voči dieťaťu vyživovaciu povinnosť, alebo žiakov na úhradu niektorých nákladov v súlade s osobitnými predpismi.35)
    (2)Prostriedky podľa odseku 1 písm. a) až d) vedie rozpočtová organizácia na samostatnom mimorozpočtovom účte. Pri použití ich odvedie na osobitný príjmový účet pre doplnkové zdroje a*výdavky realizuje zo svojho výdavkového účtu *výnimkou prostriedkov poskytnutých zo zahraničia v cudzej mene určené na platby v cudzej mene v*tuzemsku alebo do zahraničia, ktoré vedie rozpočtová organizácia na osobitnom účte, z*ktorého realizuje platby.
    (3)Príspevky od zákonného zástupcu na úhradu stravy a*úhrady stravy od iných stravníkov v zariadeniach školského stravovania môže viesť rozpočtová organizácia na bežnom účte, z*ktorého priamo uhrádza výdavky súvisiace so stravovaním v*týchto zariadeniach.

    Výška mesačného príspevku je určená na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí. /§ 114 zákona 245/2008 Z.z./

    Takže možno príspevok použiť na čokoľvek čo súvisí s činnosťou ŠKD, vrátanie miezd.
    ten istý problém mám aj ja, hoci som to isté znenie ukazovala, jednoducho musí to byť v rozpočte, pre ten istý dôvod ako uvádzať - schodok rozpočtu.... vysvetľovať je zbytočné.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    My sme doteraz nikdy nezahŕňali príjmy ŠKD a ŠJ do rozpočtu a účtovníčka na obci nemala nikdy schodok.Totiž keďže som to nemala v príjmoch , nedávala som to ani do výdavkov schváleného rozpočtuEšte netuším čo všetko sa musí do rozpočtu uvádzať a čo nie, ale viem že je dôležité robiť to správne.Keď som kedysi začínala a nahodila rozpočet bez toho ,aby o tom účtovníčka obce vedela, vtedy sme mali schodok.Daniarka nám pohrozila kontrolou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.