Zavrieť

Porady

Dohoda o brigádnickej práci študentov

Chcela by som sa opýtať, či je možné zamestnať 16 ročnú študentku aj na základe dohody o pracovnej činnosti (dohoda trvala iba 2 týždne a má problém zdokladovať potvrdenie o návšteve školy)... Je to možné alebo je nutná dohoda o brigádnickej práci študentov?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    libuš Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či je možné zamestnať 16 ročnú študentku aj na základe dohody o pracovnej činnosti (dohoda trvala iba 2 týždne a má problém zdokladovať potvrdenie o návšteve školy)... Je to možné alebo je nutná dohoda o brigádnickej práci študentov?
    Ďakujem za odpoveď.
    Môžeš ju zamestnať aj na Dohodu o pracovnej činnosti.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Tak ako Ti napísala "rodina1", na dohodu jo PČ ju môžeš zamestnať a tým pádom nemusí dokladovať návštevu školy. Tak isto pri dohode o vykonaní práce nie je treba preukazovať štúdium.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    už má povinnú školeskú dochádzku za sebou? ukončenú??? vzhľadom na vek , mala by mať.....nestačí jej vysvedčenie z posledného ukončeného ročníka???? alebo potvrdenie o poberaní PnD? (škola asi neraz nie je otvorená)....
    na dohodu o brig. práci študenta musí mať štatút študenta, pracuje max. 20 hodín týždenne
    na DoVP 350,- hod ročne u jedného zamestnávateľa
    a DoPČ 10 hod. týždenne.....

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    aj ja mám teraz študentov brigádnikov, ak im dám dohodu o PČ, nemusia dokladovať školu a čo im vyplýva z dohody, nad akú sumu si musia platiť zdravotnú? dík

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    sybila3 Pozri príspevok
    aj ja mám teraz študentov brigádnikov, ak im dám dohodu o PČ, nemusia dokladovať školu a čo im vyplýva z dohody, nad akú sumu si musia platiť zdravotnú? dík
    Z dovôd sa neplatia žiadne zdravotné fondy, platí to na tento rok,či pre SZČO, nezamestnaného (ten je ale obmedzený príjmom, ak chce aby bol vedený ako uchádzač o zamestnanie) , zamestnanca i študenta i dôchodcu....a pod. na ten budúci sa chystá zmena.....do štátnej kasičky rátajú aj s dohodami....vraj bude aj spodná hranica, z kt. sa nebudú musieť platiť....

    december85 je offline (nepripojený) december85

    december85
    ahojte, chcem sa spýtať, môžem 15 ročnú babu,ktorá teraz končí 9 ročník zamestnať na dohodu vykonaní práce? prípadne, aká dohoda by bola pre nu najvhodnejšia? na dohodu o brigádnickej práci študentov ju asi nemôžem zamestnať, pretože ešte nie je študentkou SŠ, alebo sa mýlim? ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    §223 DOHODY O PRÁCACH VYKONÁVANÝCH
    MIMO PRACOVNÉHO POMERU

    (2) S mladistvým zamestnancom možno tieto dohody uzatvárať, len ak sa tým neohrozí jeho zdravý vývoj, bezpečnosť, mravnosť alebo výchova na povolanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    december85 Pozri príspevok
    ide o obsluhovanie v pohostinstve, ktoré vlastnia jej rodičia.
    Tak toto nie je práca pre mladistvé dievča. Žiadna dohoda tu neprichádza do úvahy.

    Dohoda o brigádnickej práci študentov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.