Zavrieť

Porady

Bufetová prevádzka

chystám sa prevádzkovať bufet v priemyselnom areály. ale nemám ani poňatia čo to obsahuje papierovo. teda kde sa prihlásiť či byt platcom DPH, čo treba spĺňať aby nebol problém z hygienikom, či je možné účtovať v JÚ. živnosť už mám na tlmočenie a preklady, vediem si JÚ ale nepoužívam sklad ani nič podobné. A tiež neviem či prevádzka bufetu nie je viazaná živnosť.
Poraďte kam sa obrátiť, alebo skôr kde by som našla všetky tieto veci. Bola som na živnostenskom ale dozvedela som sa akurát tak ......
Ďakujem Fleuerette
Usporiadat
nano nano

nano je offline (nepripojený) nano

Je to veľa otázok naraz,ale keď si dáš do vyhľadávača,určite tu veľa veci nájdeš.Živnosť si rozšíriš ,to ti povedia na živnostenskom úrade,záleži na tom čo budeš v tom bufete predávať,či len hotové výrobky,alebo aj niečo variť, o hygiene je tu toho popísané tiež dosť, a na učtovanie bufetu stačí aj jednoduché účtovníctvo.Toľko v skratke.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Daj si vyhľadávanie s názvom HACCP.
0 0
toranor toranor

toranor je offline (nepripojený) toranor

Bufet = zariadit podla platných hygienických predpisov vyhláška 214. Základom je schválenie prevádzky od hygieny - urad verejného zdravotníctva. Čiže treba mat nákres predajne s rozmiestnením všetkého zariadenia, vybavenia, ked sa na ten nakres pozrie hygienicka musi jej byt jasne, kadial príde tovar,kde sa preberie, uskladni, kde sa spracuje, kde sa vydá, kde sa skonzumuje, kde sa odloží špinavý riad, kde sa riad umyje. Ano je to tak, komplikované, drahé a zdlhave. Hygienička sa na to pozrie, zakruti hlavou a pošle Vás preč. Prepracujete a prídete znova, a zase.
Tá vyhláška Vám presne nenapovie, čo a kde musíte mať. Vie to človek, ktorý s tým pracuje alebo prevádzkuje bufet. poprípade nejaký DOBRÝprojektant, ale pozor musí sa venovať gastro prevádzkom, nie suflikant, ktorý projektuje garáže. Nič v zlom.
Ďalej vypracovaný prevádzkový poriadok, sanitačný poriadok, haccp, vsetky formulare a papiere. Napr. Záznam o skladovaní v chladiacom zariadení, záznam o vyhotovení jedla atd. atd. atd.
2 0
fleuerette fleuerette

fleuerette je offline (nepripojený) fleuerette

toranor
Bufet = zariadit podla platných hygienických predpisov vyhláška 214. Základom je schválenie prevádzky od hygieny - urad verejného zdravotníctva. Čiže treba mat nákres predajne s rozmiestnením všetkého zariadenia, vybavenia, ked sa na ten nakres pozrie hygienicka musi jej byt jasne, kadial príde tovar,kde sa preberie, uskladni, kde sa spracuje, kde sa vydá, kde sa skonzumuje, kde sa odloží špinavý riad, kde sa riad umyje. Ano je to tak, komplikované, drahé a zdlhave. Hygienička sa na to pozrie, zakruti hlavou a pošle Vás preč. Prepracujete a prídete znova, a zase.
Tá vyhláška Vám presne nenapovie, čo a kde musíte mať. Vie to človek, ktorý s tým pracuje alebo prevádzkuje bufet. poprípade nejaký DOBRÝprojektant, ale pozor musí sa venovať gastro prevádzkom, nie suflikant, ktorý projektuje garáže. Nič v zlom.
Ďalej vypracovaný prevádzkový poriadok, sanitačný poriadok, haccp, vsetky formulare a papiere. Napr. Záznam o skladovaní v chladiacom zariadení, záznam o vyhotovení jedla atd. atd. atd.
Toto všetko sa týka aj pojazdného bufetu. nebudem tam mať sklad. tovar sa bude dodávať dverami. bude tam mikrovlnka, fritézy, gril. Riad sa umývať nebude bude jednorázový?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Plán rozmiestnenia budeš potrebovať. Je totiž súčasťou HACCP. A predpokladám, že ten budeš potrebovať určite.
1 0
pumike pumike

pumike je offline (nepripojený) pumike

Chcel by som otvoriť bufet,kde sa budu predavat len hotove vyrobky(alko-nealko napoje,tabakove vyrobky,kekse,lupienky a podobny tovar}Ake povolenia potrebujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
schválenie prevádzky od hygieny
0 0
kvetinka815 kvetinka815

kvetinka815 je offline (nepripojený) kvetinka815

človiečik
Ahojte. Mohla by som vás poprosiť o radu ako má vyzerať prevádzkový poriadok do bufetu?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Kvetinka,
klikni: http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-...i-a-haccp.html a nájdeš tam rôzne prílohy, ktoré potrebuješ
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Sorry, možno blbá otázka ale v bufete MUSÍM mať registračnú pokladňu? Pokiaľ by som si ju mal kupovať ani sa mi ten bufet neoplatí otvárať. A ešte niečo: kofola a nanuky môžu byť v nejakej starej chladničke alebo to musí byť originál chladiaci box?

Už sa cítim tak blbý
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Vie niekto poradiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano69 Pozri príspevok
Sorry, možno blbá otázka ale v bufete MUSÍM mať registračnú pokladňu? Pokiaľ by som si ju mal kupovať ani sa mi ten bufet neoplatí otvárať. A ešte niečo: kofola a nanuky môžu byť v nejakej starej chladničke alebo to musí byť originál chladiaci box?

Už sa cítim tak blbý
ano musíš mať ERP. Predávaš tovar, ktorý podlieha evidencii tržieb cez ERP. A nekupuj starú "haraburdu", ktorej sa niekto chce zbaviť. Od 1.1.2011 nadobúda účinnosť nový zákon o ERP - ak kúpa pokladne, tak nech už zodpovedá novým požiadavkám.
Naposledy upravil veronikasad : 24.07.10 at 20:14
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Ďakujem
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Jano69 Pozri príspevok
Sorry, možno blbá otázka ale v bufete MUSÍM mať registračnú pokladňu? Pokiaľ by som si ju mal kupovať ani sa mi ten bufet neoplatí otvárať. A ešte niečo: kofola a nanuky môžu byť v nejakej starej chladničke alebo to musí byť originál chladiaci box?

Už sa cítim tak blbý
Ako by si predával keby si nemal pokladňu?
Ked objednáš nanuky od nejakej firmy tak ti zadarmo prenajmú aj mraziaci box. Boxy zadarmo prenajíma každá firma s nanukami.
Takisto coca cola ti prenajme zadarmo chladničky na colu a môžeš tam šupnúť aj kofolu. Nemajú to radi ale tolerujú to.Dokonca ti prídu aj chladničku osobne naplniť,pekne poukladať a umyť.
7 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
vážne? super, o tom som vôbec nevedel ak sa mám priznať ďakujem strašne krásne najkrajšie ... ehm a ešte jedna vec ma medzičasom napadla, čo s čapovaním kofoly, musím mať vlastné čapovacie zariadenie alebo sa dá takisto vybaviť? a ešte niečo... registračná pokladňa sa dá aj prenajať od nejakej firmy?
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
veronikasad Pozri príspevok
ano musíš mať ERP. Predávaš tovar, ktorý podlieha evidencii tržieb cez ERP. A nekupuj starú "haraburdu", ktorej sa niekto chce zbaviť. Od 1.1.2011 nadobúda účinnosť nový zákon o ERP - ak kúpa pokladne, tak nech už zodpovedá novým požiadavkám.

ako zistím či daná ERP zodpovedá novým požiadavkám?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Registračná pokladňa sa nedá prenajať. DU ti pridelí vlastný kod pokladnice. Či bude typ ERP bude splňať parametre platné od 1.1.2011 ti povie servisný technik, ktorý ju bude uvádzať do prevádzky. Pred príp. kúpou staršej si zisti typ a kontaktuj serv.technika
Naposledy upravil veronikasad : 25.07.10 at 20:52
2 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Ďakujeem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nemusíš mať vlastné čapovacie zariadenie, dá sa vybaviť aj pivo, aj kofola.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať