Zavrieť

Porady

Predaj bytu

Ahojte viete mi poradit
ak predava FO osoba byt nema tam trvaly pobyt ani rok ako sa da este znizit základ dane aby som nemusel platit dan z prijmu kupa bytu 1,4 predaj 3 mil. dan z prijmu sa plati z rozdielu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Stanka Pozri príspevok
    Ahojte viete mi poradit
    ak predava FO osoba byt nema tam trvaly pobyt ani rok ako sa da este znizit základ dane aby som nemusel platit dan z prijmu kupa bytu 1,4 predaj 3 mil. dan z prijmu sa plati z rozdielu?
    Daň z príjmu sa platí z rozdielu. Od predajnej ceny môžeš odrátať ešte prípadné výdavky vynaložené na rekonštrukciu bytu.

    Avšak tie výdavky na rekonštrukciu budeš musieť v prípade kontroly z daňového úradu vedieť zdokladovať.

    Stanka je offline (nepripojený) Stanka

    Stanka
    A ako sa to da urobit ak je to novostavba a predavam to kompletne zariadene? Da sa odrat aj nabytok?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Stanka Pozri príspevok
    A ako sa to da urobit ak je to novostavba a predavam to kompletne zariadene? Da sa odrat aj nabytok?
    Ak sa byt predáva zariadený, tak odporúčam uviesť do kúpnej zmluvy koľko za byt a koľko za zariadenie. Totiž z príjmu z predaj zariadenia sa daň neplatí. Zariadenie (nábytok...) je hnuteľným majetkom, a ak nebolo zaradené do obchodného majetku a nepoužívalo sa na podnikateľské účely potom v zmysle §9 ods.1 písm. d) zákona o dani z príjmov takýto príjem je oslobodený od platenia dane.

    Stanka je offline (nepripojený) Stanka

    Stanka
    Zariadenie viem zdokladovat takze mozem odpocitat sumu za nabytok a nemusim potom platit dan?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Stanka Pozri príspevok
    Zariadenie viem zdokladovat takze mozem odpocitat sumu za nabytok a nemusim potom platit dan?
    Keď predávaš nábytok tak z toho sa neplatí daň, a nepotrebuješ ani doklady. Pozri ten paragraf, ktorý som uviedol. Preto radím rozpísať cenu v kúpnej zmluve, že z celkovej ceny koľko je za byt a koľko za nábytok. Potom z predajnej ceny bytu odrátaš sumu za ktorú si kupovala a z rozdielu platíš iba daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.