Zavrieť

Porady

Bonus za odobratý tovar z Nemecka - kam do KV

Seruste, pomôžte, kde mám zaradiť faktúru alebo skôr dobropis z mínusovou sumou od Nemeckého dodávateľa kde beriem celý rok tovar a robím samozdanenie, teraz mi poslal dobropis niečo ako BONUS za odobratý tovar.

Prosím Vás dajte radu či to nahrať ako dobropis a kde to zaradiť do kontrolného výkazu a číslo pôvodného dokladu mám dať aké keď to nieje dobropis za vrátený tovar ale bonus za odobratý tovar.

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Prikladám prílohu...sú tam celkom dobré príklady a myslím, že aj ten tvoj.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    spektrumrava ďakujem za príklady, tie som už raz čítal, len tomu dosť dobre nerozumiem ako to v praxi zapísať, nevieš mi to presnejšie vysvetliť ako by si to zaradila, pri bežnej dodávke tovaru z DE robím samozdanenie, tzn pripočítam - odpočítam DPH = výsledok 0, KV B1, a v tomto prípade by sa to malo kde zobraziť čo sa týka KV a DPH ?

    Ak vieš skús mi niečo napísať aby som to nejako nedobabril.
    Ďakujem za odpoveď
    cacka Myslela som, že ten príklad čo tam je, sa týka aj dodania dobropisu z EU, ale je to len pre SR. Takže asi moc nepomohlo...inak nemám skúsenosť zo zahraničnými bonusmi, tak asi neporadím...
    spektrumrava OK, ak tak pekne ďakujem, skúsim sa opýtať na DU.
      zbaliť

    Bonus za odobratý tovar z Nemecka - kam do KV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.