Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ako zamestnancovi podľa Zákonníka práce - čiže 4 týždne, prípadne 5 týždňov
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katuška 10 a hlavný kontrolór obce? oni môžu mať nárok na dovolenku podľa kolektívnej zmluvy čiže keď má viac ako 33 rokov tak 6 týždňov?
    Ak však pracuje na skrátený úväzok tak sa mu kráti aj výmera dovolenky?
    evuš http://www.vssr.sk/clanok-z-titulky/...stu-obce-2.htm

    Nie, starosta môže mať max. 5 týždňov dovolenky

    http://www.vssr.sk/clanok-z-titulky/...ntrolora-1.htm
    Katuška 10 ano to som pozerala a tu som zistila že ano starosta iba 5 týzdňov ale hlavný kontrolór môže mať viac podľa tohto článku nie? čiže keď máme kolektívnu zmluvu tak môže mať 30 dní aj keď pracuje na skrátený úväzok
    veronikasad Z titulu skráteného úväzku sa nárok (počet dní) nekráti. Len náhrada za čerpanú dovolenku je preplácaná aktuálnym denným fondom prac.času. Platí pri rovnomerne rozvrhnutom prac.čase na 5 dní v týždni. Pri nerovnomerne rozvrhnutom prac.čase (ak nepracuje každý deň), treba urobiť prepočet nároku.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Katuška 10 (Dnes 14:45) ano to som pozerala a tu som zistila že ano starosta iba 5 týzdňov ale hlavný kontrolór môže mať viac podľa tohto článku nie? čiže keď máme kolektívnu zmluvu tak môže mať 30 dní aj keď pracuje na skrátený úväzok


    Katuška, zakladna vymera dovolenky je v tyzdnoch ... ak ma narok na 6 tyzdnov a v tyzdni pracuje 5 dni, tak ma narok na 30 dni dovolenky - bez ohladu na to, ci pracuje kazdy den 8 hodin, 7,5 hodiny alebo len jednu hodinu.

    Ak vsak v tyzdni pracuje napr. len 3 dni, tak ma narok na 6 x 3 = 18 dni dovolenky za rok (za predpokladu, ze odpracuje za rok 60 dni).

    dovolenkový nárok starostu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.