Zavrieť

Porady

konfirmácia s bankou

potrebujem poradiť ako mám účtovať na bankovom výpise v cudzej mene HUF, keď si konateľ dohodol kurz cez konfirmáciu z bankou a prevádza HUF na EUR účet.
Predal HUF 9.500.000 ,- kurzom 312,70 na EUR účet mi teda prišlo 30380,-EUR ale banka na HUF účte ťahá iný kurz, deň pred dňom bankového výpisu, tak ako je nastavené v programe kurzom 312,16 takže sa nestretnem na 261....v domácej mene! Možem prepísať kurz v bankovom výpise aby som sa stretla v mene EUR na 261...? alebo je to treba účtovať nejako samostatne - interným dokladom, alebo ako ...Doteraz som sa s tým nestretla.. konateľ myslel že neviem koľko zarobí, pritom sa len ja s tým narobím....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Pre ocenenie úbytku cudzej meny si musíš zvoliť jeden zo spôsoboo uvedených v Zákone 431/2002 (o účtovníctve) § 24 odst 6 "Na úbytok rovnakej cudzej meny v hotovosti alebo z devízového účtu sa môže použiť na prepočet cudzej meny na eurá cena zistená váženým aritmetickým priemerom alebo spôsobom, keď prvá cena na ocenenie prírastku cudzej meny v eurách sa použije ako prvá cena na ocenenie úbytku cudzej meny v eurách...."
    Teda oceníš nejakým kurzom (buď FIFO alebo aritmetický priemer) a tento kurz bude iný ako kurz za ktorý banka od Vás nakúpila HUF
    Píšeš, že v programe máš kurz 312,16. Neviem čo je to za kurz (či ECB, FIFO, vážený priemer ...) Ak je to kurz stanovený v súlade s tým §24 odst 6, potom:
    261A/221A 30433,11 EUR/9500000 HUF - Predaj HUF
    221B/261A 30380 EUR - Predaj HUF
    563/261A 53,11 EUR (napr interný doklad ale účtovať súčasne s výpisom na bankovom účte 221B) - kurzová strata
    dankaza ďakujem, vyskúšam

    konfirmácia s bankou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.