Zavrieť

Porady

Kúpa auta - skryté vady

Zdravím.

Mám menší problém. Kúpil som auto dňa 16.04.2011... Zmluva je podla: Paragraf 588 zakona c.40/1964 zb. opbčiansky zakonnik. začalo sa kaziť jedna radosť, volal som predávajúcemu... Len naťahoval čas, teraz nemôže, potom príde... Ale neprišiel ani raz. Neviem či chce získať čas alebo čo. Preto sa chcem spýtať na čo všetko mám nárok a či mám nárok aj na vrátenie peňazí za auto, prípadne čo mám vlastne robiť... Na tom aute odchádza pomaly všetko, od bŕzd po tesnenia, po kladky na remeni, nápravy... Agregát samotný je na nič, ešte mi aj zatajil že bolo búrané.

V zmluve v článku IV - Stav predmetného motorového vozidla je uvedené:

predávajúci vyhlasuje, že predmetné motorové vozidlo
- bolo používané
- bolo riadne udržiavané ( prvé klamstvo )
- ku dňu podpisu má najazdených 154 000 km
- je v dobrom stave ( vydržalo necelý týždeň )
- nemá žiadne vady ( tie vady by som mohol písať román )

Snažil som sa s predávajúcim kontaktovať, no neúspešne. Po určitom čase som použil iné číslo, stále som bol prakticky odbíjaný.
Po čase mi už začal sľubovať že príde a spraví to... Ale ostalo len pri sľuboch a ja už neviem čo mu mám povedať alebo na čo mám právo.
Teraz mi najnovšie sľúbil, že príde zajtra a auto vezme a spraví... Ale podľa mňa to bude ako doteraz - NIČ Z TOHO...

Hľadal som ten zákon na internete ale som z neho taký jeleň že koniec...

Ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Bol sa na to auto pred kúpou pozrieť aj niekto znalý? Zo zákona je záručná doba na použité veci 12 mesiacov, nevzťahuje sa však na spotrebné diely.
Ak predajca nepríde, zverejnite jeho meno, prípadne ho skúste "zastrašiť" medializáciou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stevo_Alex19 Stevo_Alex19

Stevo_Alex19 je offline (nepripojený) Stevo_Alex19

Predajca prišiel o pol tretej nad ranom s autom, ja som ho čakal s kamarátom.

Prehliadka sa konala až za týždeň po kúpe.

Čo je považované za spotrebné diely ?

Menené boli brzdy... Tesnenie pod vekom lebo vytekal olej, sviečky lebo boli zničené... ( je to ALFA ROMEO 2.0 twinsparkový motor - 8 sviečok, poriadne drahé )

V dosledku toho ze bolo burane bola pohnuta karoseria - prasklo mi v lete celne sklo na parkovisku za ktore som dal 195 eur... Remen piskal, musel som kupit DAYCO, jeden z tych lepsich. Klimatizacia nefunguje - toto mi tiez zatajil. Ukazoval mi ze to ma airbagy na strane spolujazdca aj vodica, no v servise mi zistili ze tam NIEJE ABSOLUTNE NIC... Su proste strelene lebo auto bolo burane. Tych vad tam bolo neurekom ja neviem co su ale spotrebne diely...
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Spotrebné diely sú napr. aj brzdy, aj sviečky, aj remeň.
Takže si kúpil auto, až potom si si ho obhliadol??? Dosť "neštandardný" postup...
0 0
Stevo_Alex19 Stevo_Alex19

Stevo_Alex19 je offline (nepripojený) Stevo_Alex19

Neštandardný nakoľko som mal s predávajúcim dohodu, že auto je v TOP STAVE...
Ja keď poviem niečo, tak moje slovo platí. Bral som to z toho istého pohľadu, predávajúci pôsobil dobrým dojmom.

Povedal som mu že nech to porobí, ak bude motor v super stave tak to hneď vezmem. Povedal mi že motor bol na výbruse, že je celý po generálke, tak som to tak aj bral. Navyše sme tým autom už šli, šlo krásne, ako hodinky. Odviezol Tak sme sa dohodli že mi ho dovezie domov, čo sa asi po dvoch týždňoch aj stalo. A ako vravím, odvtedy samý problém.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V dosledku toho ze bolo burane bola pohnuta karoseria
Ako si zistil, že bolo "búrané"? Bola táto skutočnosť v zmluve zaznačená? Ak ti zistili deformáciu rámu (karosérie) v dôsledku havárie (predchádzajúcej) a toto nebolo v zmluve spomenuté - je to dôvod na úplné odstúpenie od zmluvy - predávajúci, vedomý si chýb, ti predal vozidlo so závadami, dopustil sa podvodu (vydával vozidlo s chybami ako bezchybné). Písomne ho vyzvi, že odstupuješ od zmluvy, doplníš, kedy mu predmetné vozidlo vrátiš, budeš žiadať späť celú kúpnu cenu + všetky tvoje vynaložené prostriedky. Ak by na toto nereflektoval - podať žalobu pre tr. čin podvodu.

A nesrať sa s nim! Sorry za výraz.
1 0
Stevo_Alex19 Stevo_Alex19

Stevo_Alex19 je offline (nepripojený) Stevo_Alex19

No zistil som to tak, že keď som ho kúpil na druhý deň som šile sk amrátom na ňom, a zdochlo počas jazdy na neutrále. Tým pádom nešli brzdy a ako narokom v čase keď predo mnou šla matka s kočiarikom. Vyhol som sa na trávu a použil ručnú brzdu na zastavenie. Chválabohu sa nič nestalo. Tak som sa zľakol a zamieril do servisu čo to má znamenať. Tam mi hneď po prehliadke povedali že auto je búrané, že ma vystrelené airbagy. Ostal som v nemom úžase. Niekoľko dní na to som prišiel na parkovisko a našiel som prasknuté predné sklo na vodičovej strane a poriadne veľkú prasklinu. Musel som to ísť dať vymeniť čo ma vyšlo 195 €. Tam mi bolo povedané, že je to v dôsledku toho, že auto bolo havarované a vznikalo tam pnutie, a pri zmene teplôt kvôli tomuto pnutiu prasklo sklo. Prvá dva mesiace som sa nedovolal vôbec predávajúcemu, potom sam mu zavolal z iného čísla, stále len sľuboval že príde, že dá dokopy čo bolo treba... Ale ostalo pri sľuboch. Ostatne aj dnes mal prísť ( 31.10.2011 ) a o 15:45 mi zavolal že nepríde. Ale to som čakal... Povedal mi že príde o týždeň, že kvôli firme nemôže prísť teraz. Tak som sa rozhodol že to bude posledná kvapka v mori. V zmluve nieje nič napísané o tom že auto je búrané. A ani náznakom mi to nespomenul, dokonca mi ešte ukazoval že auto má 2 airbagy. A ani tie tam nie sú. Pokiaľ teda nepríde budúci týždeň t.j. 7.11.2011 som pripravený začať konať, treba ma však nasmerovať kam mám ísť... Na políciu ? Alebo kam ?

Na právnika zrovna teraz moc nemám...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

To je vysledok nerealneho očakávania kupujúceho.

Vždy sa nájde niekto kto dá ponuku,pretože reaguje na DOPYT.

Majte REALNE očakávania a nikdy nebudete SKLAMANÍ.

Inými slovami niečo iné treba očakávať od auta s cenovkou 25 000 eur, niečo iné od auta za 10 000 eur a celkom niečo iné od auta za 3000 eur a menej.

Teda auto za "výhodnú" cenu je stále niečím podozrivé.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

som síce žena, ale toto by sa mi nikdy nestalo!!! ja len zíram a čo si robil od apríla????? prešlo 1/2 roka!!
0 0
Stevo_Alex19 Stevo_Alex19

Stevo_Alex19 je offline (nepripojený) Stevo_Alex19

Ak by som ti dal výpis hovorov, pochopila by si ze od aprila som sa mu 1500 krat snazil dovolat.. A stale to bolo pridem o dva tyzdne o dva tyzdne... Tak som cakal a chodil po servisoch... To je to co som robil od aprila... Dnes mal prsit zase a zase neprisiel, ale dnes som bol prekvapeny lebo si dal tu namahu a sam mi zavolala a citujem: " Asi vas porazi, ale musim vam povedat ze nemozem prist... " a tipoval dobre lebo ma skoro zase porazilo. Telefonat zakoncil tym ze pride buduci pondelok... Takze jednoznacne sa tu spekuluje... A nepaci sa mi to.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mne by bolo hned podozrive uz aj to, ze sa obhliadka auta konala po polnoci ! Co to moze byt za obhliadka?

A dokladnejsie prehliadka prehliada az tyzden po kupe? No, takych kupujucich sa tiez moc nenajde...

A tiez nechapem vyjadrenie : "...nakoľko som mal s predávajúcim dohodu, že auto je v TOP STAVE"
To je dohoda?

Chapem, ze si nahnevany,ale prepac,mozes si za vela aj sam.
Netreba naivne verit cudziemu cloveku,ktoreho vidis prvy krat v zivote. Aj ked sa teraz pustis do riesenia problemu,bude ta to stat vela energie,nervov a casu...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Započúvaj sa do textu .........jak vyšité ............

0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Mne by bolo hned podozrive uz aj to, ze sa obhliadka auta konala po polnoci ! Co to moze byt za obhliadka?

A dokladnejsie prehliadka prehliada az tyzden po kupe? No, takych kupujucich sa tiez moc nenajde...

A tiez nechapem vyjadrenie : "...nakoľko som mal s predávajúcim dohodu, že auto je v TOP STAVE"
To je dohoda?

Chapem, ze si nahnevany,ale prepac,mozes si za vela aj sam.
Netreba naivne verit cudziemu cloveku,ktoreho vidis prvy krat v zivote. Aj ked sa teraz pustis do riesenia problemu,bude ta to stat vela energie,nervov a casu...
ale oni vedeli prečo bola to že má zadávateľ témy také auto ako má je len jeho chyba!!!! to kde si videl kupovať auto v noci čo si chcel v tej tme vidieť a to že bolo búrané??? ved to už aj ja by som videla nemusela by som ísť ani do servisu. /to by muselo byť inak vypiplané, aby to vidieť nebolo a to že chýbajú airbagy a sú tam len "záslepky" tak díky/ škoda že si nenapísal aká cena bola toho auta a aký ročník. mne úplne stačí značka.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Stevo_Alex19 Pozri príspevok
Zdravím.

Mám menší problém. Kúpil som auto dňa 16.04.2011... Zmluva je podla: Paragraf 588 zakona c.40/1964 zb. opbčiansky zakonnik. začalo sa kaziť jedna radosť, volal som predávajúcemu... Len naťahoval čas, teraz nemôže, potom príde... Ale neprišiel ani raz. Neviem či chce získať čas alebo čo. Preto sa chcem spýtať na čo všetko mám nárok a či mám nárok aj na vrátenie peňazí za auto, prípadne čo mám vlastne robiť... Na tom aute odchádza pomaly všetko, od bŕzd po tesnenia, po kladky na remeni, nápravy... Agregát samotný je na nič, ešte mi aj zatajil že bolo búrané.

V zmluve v článku IV - Stav predmetného motorového vozidla je uvedené:

predávajúci vyhlasuje, že predmetné motorové vozidlo
- bolo používané
- bolo riadne udržiavané ( prvé klamstvo )
- ku dňu podpisu má najazdených 154 000 km
- je v dobrom stave ( vydržalo necelý týždeň )
- nemá žiadne vady ( tie vady by som mohol písať román )

Snažil som sa s predávajúcim kontaktovať, no neúspešne. Po určitom čase som použil iné číslo, stále som bol prakticky odbíjaný.
Po čase mi už začal sľubovať že príde a spraví to... Ale ostalo len pri sľuboch a ja už neviem čo mu mám povedať alebo na čo mám právo.
Teraz mi najnovšie sľúbil, že príde zajtra a auto vezme a spraví... Ale podľa mňa to bude ako doteraz - NIČ Z TOHO...

Hľadal som ten zákon na internete ale som z neho taký jeleň že koniec...

Ďakujem za všetky rady.
Každá rada je v tomto prípade ťažka, ale ja by som začal na policii. Už by som sa nesnažil o priamy kontakt z bývalým majiteľom. Podal by som trestné oznámenie na policii. Podľa mňa ide o premyslený podvod. Poradil by som sa aj s právnikom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac


Stevo_Alex19

neužitočné (1)
...Števo alebo Alex ...podľa čísla dedukujem ,že máš tých 19 rokov ..

..ja som Ti dal ten link priamo ...na plné pecky to , čo si iní myslia a pekne to zaobalili ...

V tomto prípade Ťa hádam len vek trochu ospravedlňuje ...no ani to veľmi neberiem , poznám totiž poniektorých mladých , čo sa takých skutkov ( doslovne hlúpych ) pri kúpe auta vyvarovali ...

Ale aby som nebol za príliš múdreho ....kupoval som aj ja jazdenky ...no vždy som sa poradil a aj následne vzal so sebou človeka , ktorý je vo svojom fachu odborník ...

Stevo_Alex19
Re: Kúpa auta - skryté vady
Predajca prišiel o pol tretej nad ranom s autom, ja som ho čakal s kamarátom.

Prehliadka sa konala až za týždeň po kúpe.

Čo je považované za spotrebné diely ?

Menené boli brzdy... Tesnenie pod vekom lebo vytekal olej, sviečky lebo boli zničené... ( je to ALFA ROMEO 2.0 twinsparkový motor - 8 sviečok, poriadne drahé )

V dosledku toho ze bolo burane bola pohnuta karoseria - prasklo mi v lete celne sklo na parkovisku za ktore som dal 195 eur... Remen piskal, musel som kupit DAYCO, jeden z tych lepsich. Klimatizacia nefunguje - toto mi tiez zatajil. Ukazoval mi ze to ma airbagy na strane spolujazdca aj vodica, no v servise mi zistili ze tam NIEJE ABSOLUTNE NIC... Su proste strelene lebo auto bolo burane. Tych vad tam bolo neurekom ja neviem co su ale spotrebne diely...
....a na základe tohoto si myslím všeličo ....ale radšej nič .......nehodí sa to ...
1 0
Stevo_Alex19 Stevo_Alex19

Stevo_Alex19 je offline (nepripojený) Stevo_Alex19

buchač: tu nemám čo dodať Ľahko človeku čo má skúsenosti povedať niečo... Teraz som už takto poučený aj ja.

lujza.j: Samozrejme že aj ja si priznávam že som blbec. Ale ja som človek ktorý neoklame ani o cent, proste podla seba sudim inych. Mozno sa to nehodi do tejto doby, ale som taky. A navyse ta radost ze konecne prve vlastne auto... Tazko vysvetlit preco som konal ako som konal... Na to auto som sa bol pozriet v SL dva tyzdne pred kupou. Proste sudil som knihu podla obalu. Pozrel som sa zvonku, predajca mi povedal ze je to super stav, ze karoseria a vsetko je okej, ukazal mi kde su airbagy, ze sa daju vypnut a podobne. Auto bolo neskutocne zachovale. To by trebalo vidiet, to vyzeralo akokeby vyslo prave z vyroby... Nebolo co vytknut. Skutocne ma vtedy ani len nenapadlo ze by toto mohlo byt havarovane. Navyse ako vravim, majitel povedal top stav, mne sa to na oko skutocne top zdalo, nasli sa drobne chybicky lebo piskal remen. Tak sme sa dohodli ze to da dokopy a auto mi potom dovezie. Dal som mu zalohu ( prvy chybny krok lebo som nebral ziadne potvrdenie o zalohe - dal som zalohu a siel som domov ) Potom ubehol tyzden a pol a auta nikde... No nastal prvy taky strach ze co sa deje... Nakoniec ale po dalsom tyzdni mi povedal ze uz ide z trencina sem, ze je to spravene... Cesta trvala nejako dlho, prisiel az o pol tretej nad ranom. ( taky mam cas na fotke 02:34, pretoze som si hned spravil prvu fotku auta ) Podpisali sme tu zmluvu, odovzdal mi kluce a ja som spokojny zalahol s dobrym pocitom. Povedal mi ze keby nahodou nieco on to opravi lebo on sa aj tymto zivy, ze robi s ALFAMI... Neskor mi este aj vybavil pani na poistku na to auto, takze sa to zdalo vsetko seriozne. Ale akonahle sa vyskytol rpvy problem a ja som mu to oznamil... Uz bolo mrtvo.. Bez zdvihania telefonov, posuvanie o tyzden o dva ... A co sa tyka zaslepiek... Neviem o akych zaslepkach vravis, pretoze palubovka vyzerala ako cistonova, nic lepene, volant taktiez.. Az neskor sa poodlepil a uz som videl ze je tam vzduch... Skutocne majstovske dielo ako to zamaskovat. A čo sa týka značky... Ja si nemôžem pomôsť to auto je strašne krásne !

Ľubomír: Už som sa kontaktoval na právnika, ktorý riešil problém kamarátovi. Dnes mu idem odniesť zmluvu a uvidíme čo sa dá robiť. Pretože moja radosť z toho že auto je krásne upadá... A upadá logaritmicky...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stevo_Alex19 Pozri príspevok
buchač: tu nemám čo dodať Ľahko človeku čo má skúsenosti povedať niečo... Teraz som už takto poučený aj ja.

lujza.j: Samozrejme že aj ja si priznávam že som blbec. Ale ja som človek ktorý neoklame ani o cent, proste podla seba sudim inych. Mozno sa to nehodi do tejto doby, ale som taky. A navyse ta radost ze konecne prve vlastne auto... Tazko vysvetlit preco som konal ako som konal... Na to auto som sa bol pozriet v SL dva tyzdne pred kupou. Proste sudil som knihu podla obalu. Pozrel som sa zvonku, predajca mi povedal ze je to super stav, ze karoseria a vsetko je okej, ukazal mi kde su airbagy, ze sa daju vypnut a podobne. Auto bolo neskutocne zachovale. To by trebalo vidiet, to vyzeralo akokeby vyslo prave z vyroby... Nebolo co vytknut. Skutocne ma vtedy ani len nenapadlo ze by toto mohlo byt havarovane. Navyse ako vravim, majitel povedal top stav, mne sa to na oko skutocne top zdalo, nasli sa drobne chybicky lebo piskal remen. Tak sme sa dohodli ze to da dokopy a auto mi potom dovezie. Dal som mu zalohu ( prvy chybny krok lebo som nebral ziadne potvrdenie o zalohe - dal som zalohu a siel som domov ) Potom ubehol tyzden a pol a auta nikde... No nastal prvy taky strach ze co sa deje... Nakoniec ale po dalsom tyzdni mi povedal ze uz ide z trencina sem, ze je to spravene... Cesta trvala nejako dlho, prisiel az o pol tretej nad ranom. ( taky mam cas na fotke 02:34, pretoze som si hned spravil prvu fotku auta ) Podpisali sme tu zmluvu, odovzdal mi kluce a ja som spokojny zalahol s dobrym pocitom. Povedal mi ze keby nahodou nieco on to opravi lebo on sa aj tymto zivy, ze robi s ALFAMI... Neskor mi este aj vybavil pani na poistku na to auto, takze sa to zdalo vsetko seriozne. Ale akonahle sa vyskytol rpvy problem a ja som mu to oznamil... Uz bolo mrtvo.. Bez zdvihania telefonov, posuvanie o tyzden o dva ... A co sa tyka zaslepiek... Neviem o akych zaslepkach vravis, pretoze palubovka vyzerala ako cistonova, nic lepene, volant taktiez.. Az neskor sa poodlepil a uz som videl ze je tam vzduch... Skutocne majstovske dielo ako to zamaskovat. A čo sa týka značky... Ja si nemôžem pomôsť to auto je strašne krásne !

Ľubomír: Už som sa kontaktoval na právnika, ktorý riešil problém kamarátovi. Dnes mu idem odniesť zmluvu a uvidíme čo sa dá robiť. Pretože moja radosť z toho že auto je krásne upadá... A upadá logaritmicky...
úplne ZLE do dnešnej doby.akékoľvek riešenie danej situácie je na dlho na veľmi dlho!neviem ako si sa dostal k tejto kúpe, ale bol si pre nich-neho ten správny koreň, ktorý ked uvidí nablýskané auto tak prestane dýchať a kúpi.to čo povedal Buchi, je pravda ak sa nevyznám beriem zo sebou machra ktorý kukne a aspoň očnou kontrolou urobí prvotnú obhliadku+ neskôr druhú v servise. vieš veľa krát sa pri požiadavke zobrať auto do servisu predávajúci prejaví a tento tvoj by sa prejavil určite,samozrejme myslím servis, ktorý by si mal TY vopred dohodnutý! čudujem sa ti ked v dnešnej dobe sa o takých prípadoch hovorí veľa.
0 0
Stevo_Alex19 Stevo_Alex19

Stevo_Alex19 je offline (nepripojený) Stevo_Alex19

lujza.j Pozri príspevok
úplne ZLE do dnešnej doby.akékoľvek riešenie danej situácie je na dlho na veľmi dlho!neviem ako si sa dostal k tejto kúpe, ale bol si pre nich-neho ten správny koreň, ktorý ked uvidí nablýskané auto tak prestane dýchať a kúpi.to čo povedal Buchi, je pravda ak sa nevyznám beriem zo sebou machra ktorý kukne a aspoň očnou kontrolou urobí prvotnú obhliadku+ neskôr druhú v servise. vieš veľa krát sa pri požiadavke zobrať auto do servisu predávajúci prejaví a tento tvoj by sa prejavil určite,samozrejme myslím servis, ktorý by si mal TY vopred dohodnutý! čudujem sa ti ked v dnešnej dobe sa o takých prípadoch hovorí veľa.
No áno bol som hlúpy... Priznávam si to ) Ale aj toto je pre mňa krok vpred, nabudúce takúto chybu nespravím. Dúfam, že toto dopadne dobre. Auto som kúpil podla zmluvy pri 154 000 km, dnes som auto napojil na diagnostiku a stav je 154 958,7 km ... Za pol roka dosť málo. Co je jasnym dokazom toho ze bolo v kuse pokazene, jazdil som otcovym pretoze moje stalo v servise - to mi potvrdi cele osadenstvo servisu lebo moje auto tam uz poznaju velmi dobre... Ale ja viem ze ani tolko som nespravil, tankoval som totiz len 4 krat. Takze som ho kupil pocitam tak s cca 154 200 km najazdenými...

Hlupy som bol, priznavam ale prisiel som sa skutocne poradit ako z tejto blbosti co najelegantnejsie vyjst, ale zatial som sa dockal len vysmechu a ziadnej rady... Skuste mi niekto aj pomcot, neieln mi vynadat a zabavat sa nad tym ako raz znova seriozny clovek s vierou v ludi naletel ..... nemam vyraz uz na toho cloveka.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stevo_Alex19 Pozri príspevok
Zdravím.

Mám menší problém. Kúpil som auto dňa 16.04.2011... Zmluva je podla: Paragraf 588 zakona c.40/1964 zb. opbčiansky zakonnik.
§ 588

Z kúpnej zmluvy vznikne predávajúcemu povinnosť predmet kúpy kupujúcemu odovzdať a kupujúcemu povinnosť predmet kúpy prevziať a zaplatiť zaň predávajúcemu dohodnutú cenu.
začalo sa kaziť jedna radosť, volal som predávajúcemu... Len naťahoval čas, teraz nemôže, potom príde... Ale neprišiel ani raz. Neviem či chce získať čas alebo čo. Preto sa chcem spýtať na čo všetko mám nárok a či mám nárok aj na vrátenie peňazí za auto, prípadne čo mám vlastne robiť... Na tom aute odchádza pomaly všetko, od bŕzd po tesnenia, po kladky na remeni, nápravy... Agregát samotný je na nič, ešte mi aj zatajil že bolo búrané.

V zmluve v článku IV - Stav predmetného motorového vozidla je uvedené:

predávajúci vyhlasuje, že predmetné motorové vozidlo
- bolo používané
...a nebolo ?
- bolo riadne udržiavané ( prvé klamstvo )
...dokáž..
- ku dňu podpisu má najazdených 154 000 km
- je v dobrom stave ( vydržalo necelý týždeň )
...TEBE...
- nemá žiadne vady ( tie vady by som mohol písať román )
...aj skryté vady sú vady ....

Snažil som sa s predávajúcim kontaktovať, no neúspešne. Po určitom čase som použil iné číslo, stále som bol prakticky odbíjaný.
Po čase mi už začal sľubovať že príde a spraví to... Ale ostalo len pri sľuboch a ja už neviem čo mu mám povedať alebo na čo mám právo.
Teraz mi najnovšie sľúbil, že príde zajtra a auto vezme a spraví... Ale podľa mňa to bude ako doteraz - NIČ Z TOHO...

Hľadal som ten zákon na internete ale som z neho taký jeleň že koniec...

Ďakujem za všetky rady.
...preštuduj ...

http://www.etrend.sk/pravo/zaruka-pl...neho-auta.html
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Stevo_Alex19 Pozri príspevok
No áno bol som hlúpy... Priznávam si to ) Ale aj toto je pre mňa krok vpred, nabudúce takúto chybu nespravím. Dúfam, že toto dopadne dobre. Auto som kúpil podla zmluvy pri 154 000 km, dnes som auto napojil na diagnostiku a stav je 154 958,7 km ... Za pol roka dosť málo. Co je jasnym dokazom toho ze bolo v kuse pokazene, jazdil som otcovym pretoze moje stalo v servise - to mi potvrdi cele osadenstvo servisu lebo moje auto tam uz poznaju velmi dobre... Ale ja viem ze ani tolko som nespravil, tankoval som totiz len 4 krat. Takze som ho kupil pocitam tak s cca 154 200 km najazdenými...

Hlupy som bol, priznavam ale prisiel som sa skutocne poradit ako z tejto blbosti co najelegantnejsie vyjst, ale zatial som sa dockal len vysmechu a ziadnej rady... Skuste mi niekto aj pomcot, neieln mi vynadat a zabavat sa nad tym ako raz znova seriozny clovek s vierou v ludi naletel ..... nemam vyraz uz na toho cloveka.
a tvoj prispevok v inej teme:

Stevo_Alex19 Pozri príspevok
Zdravím.

Chcel by som sa spýtať. Mám živnosť. Kúpil som si auto ( nie je písané na živnosť ale na mňa ), ale veľa ním jazdím za zákazníkmi a nieje to najlacnejší špás. ( 114kW benzín - 12l/100km )

Niekde som sa dopočul že auto nemusí byť písané na firmu ( teda živnosť ) ale že si ho môžem nejako dať do používania firmy a odpisovať benzín.

Je to možné ? A ak áno, čo všetko k tomu treba ? Alebo ako sa to robí. Bločky od benzínu mám, ako vravím nieje to lacný špás keď zákazka má hodnotu 400 eur a ja prepálim 60 na benzíne a nemôžem si z toho vyrobiť náklad.

Vďaka.
nesedi mi to
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hmmmm....... http://www.porada.sk/t169604-auto-ak...ml#post1759366
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať