Zavrieť

Porady

stravné lístky

Dobrý večer. zaujímalo by ma, či sa niekto stretol s takýmto postupom pri SL.
Zamestnanec má pracovnú dobu od 7.00 do 11.00 h. a pokračuje od 14.00 do 18.00h. Zamestnávateľ mu pri takejto pracovnej dobe neposkytuje stravenky. Postupuje správne? Je to obhájitelné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Podľa môjho názoru Zteľ nepostupuje správne. Zamestnanec odpracuje za celý den 4+4 hod. = 8 hod. To znamená že znci majú nárok na stravné lístky, lebo za 1 pracovný den odpracujú viac ako 4 hodiny, aj ked sa pracovná doba delí na 2 x. Napr. v škole tak robia upratovačky, ktoré ráno pripravia triedy na vyučovanie a potom upratujú až poobede, ked sú triedy prázdne a tiež majú nárok na stravné lístky.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Keby sa dalo "trhaním" prac. času na márne kúsky vyhnúť povinnosti zabezpečiť svojim ľuďom stravovanie, tak by to špekulanti iste zneužili - lebo zamestnávatelia sú takí aj onakí.

    slonica je offline (nepripojený) slonica

    slonica
    Ďakujem za odpovede a vďaka, že ste mi potvrdili moju mienku ohladom SL aj typu zamestnávateľov.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Prosím o pomoc, hrabem sa tu už vyše hodiny a na nič som nenaďabila:
    Máme zamestnankyňu, ktorej dávame 50 SK stravné lístky. 48,95 jej platíme my a ostatok zase my ale zo SF. Takže nedopláca nič. Počula som, že je v novelizácia nejaká zmena. Takže teraz neviem či to takto môžeme nechať naďalej, alebo tam mám urobiť nejakú zmenu.
    Pomôžte a zhodnote či to robíme dobre.

    ďakujem Vám krásne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    toria Pozri príspevok
    Prosím o pomoc, hrabem sa tu už vyše hodiny a na nič som nenaďabila:
    Máme zamestnankyňu, ktorej dávame 50 SK stravné lístky. 48,95 jej platíme my a ostatok zase my ale zo SF. Takže nedopláca nič. Počula som, že je v novelizácia nejaká zmena. Takže teraz neviem či to takto môžeme nechať naďalej, alebo tam mám urobiť nejakú zmenu.
    Pomôžte a zhodnote či to robíme dobre.

    ďakujem Vám krásne
    O stravných lístkoch je už na PORADe popísané naozaj veľa. Od 1.9.2007 platí novela ZP a zamestnávateľ, ktorý prispeva formou stravovacej poukážky musí tieto zakúpiť najmenej v hodnote 67 sk /75 % z ceny stravného pri prac.ceste 5-11 hod./. Min.prísp. zamestnávateľa je 55 % z ceny poukážky, max. daňový výdavok zamestnávateľa je 48,95sk + príp. prísp. zo SF.

    --------
    Veronika

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    A ešte otázka, musí to byť minimálne 67 korunový lístok to mi je jasné. Ale môžeme jej na deň dať dva lístky po 40,- Skk či to musí byť výslovene 67,-. Lebo chceme dávať lístky v hodnote 80 sk na deň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    toria Pozri príspevok
    A ešte otázka, musí to byť minimálne 67 korunový lístok to mi je jasné. Ale môžeme jej na deň dať dva lístky po 40,- Skk či to musí byť výslovene 67,-. Lebo chceme dávať lístky v hodnote 80 sk na deň.
    Môžu byť aj dva lístky po 40.-.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.