Zavrieť

Porady

školné na súkromnej zákl.umeleckej školy - použitie

od septembra moja známa si zriadila súkromnú umeleckú školu a poprosila ma či by som jej nerobila účtovníctvo, keďže som jej chcela pomôcť tak som s tým súhlasila aj napriek tomu, že som to nikdy nerobila, zatiaľ som sa zaoberala len s podnikateľmi.
Potrebovala by som vedieť, či školné od žiakov sa dá použiť na mzdy učiteľov?
ďakujem za každú dobrú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Eva Póčová
    Nikto mi nevie poradiť ohľdom škoného na súkromnej umeleckej školy či sa dá použiť na mzdu učiteľov

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak máš problém, musíš gúgliť a študovať! Pozri ... http://www.sukromneskoly.sk/news.php Tam nájdeš napr. toto :

    MŠVVaŠ neakceptovalo ani jednu z pripomienok
    V rozporovom konaní k návrhu novely Zákona 317/2009 Z.z. o pedagogických a odborných zamestnancoch neakceptovalo MŠVVaŠ ani jednu z pripomienok Asociácie súkromných škôl a školských zariadení SR. Novela zákona tak neumožní riaditeľom škôl stanoviť lepšie platové podmienky pre kvalitných učiteľov, prinúti pedagógov s III. stupňom vysokoškolského vzdelania (aj v oblasti pedagogiky) absolvovať I. atestáciu a limituje kompetenciu riaditeľov rozhodnúť o priznaní kreditov mechanizmom sťažností.

    Asociácia na svojich pripomienkach trvá a bude postupovať v zmysle legislatívnych pravidiel.Celý záznam z rozporového konania si môžete stiahnuť po kliknutí na Čítajte viac.

    Z citácie vyplýva, že súkromné školy nesmú poskytovať výhodnejšie platové podmienky, ako verejné školy ... tak nejak pre orientáciu a odpoveď na Tvoju otázku.

    nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

    účtovník nadka1
    Prosím o vyjadrenie, či je možné prijímať školné v súkromnej ZUŠ priamo do pokladne cez PD alebo je niekde určené, že platba musí prebehnúť cez účet. Ak vie niekto poradiť, veľmi mi to pomôže.
    Ďakujem

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Nevidím dôvod prečo by si nemohla prijímať školné do pokladne. Ja určtujem cirkevnú ZUŠ a robíme to tak už roky zatiaľ nebol problém.

    nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

    účtovník nadka1
    Ďakujem za reakciu, zatiaľ išli platby cez účet kvôli lepšej transparentnosti, ale keďže aj poštovné niečo stojí, aj banka chce poplatok za každú operáciu, chceme prijímať školné aj v hotovosti, keď píšeš, že s tým nie je problém. Mali ste už nejakú kontrolu, ktorá to odobrila?
    Prajem príjemný deň.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Odobril to zriaďovateľ školy. Vám dal niekto príkaz, že máte vyberať školné len bezhotovostnou formou? Ak máš pochybnosti tak si to dajte do vnútorného poriadku a máš po starosti.

    školné na súkromnej zákl.umeleckej školy - použitie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.