Zavrieť

Porady

chcem darovať manželke polovicu domu

prosím o pomoc,vôbec neviem kam sa obrátiť o radu
rod.dom som nadobudol ako slobodný,teraz po 20 rokoch spolužitia s manželkou by som jej chcel darovať 50%
potreboval by som poradiť postup uplne od začiatku,proste ako malé decko
velmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Viď http://www.porada.sk/t25827-darovaci...nutelnost.html
    Nájdeš tam aj vzory darovacej zmluvy.

    Pripadne zajdi za notarom, alebo pravnikom. Nemal by byt problem takuto zmluvu vypracovat.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    fulmaja, jaros5, Lubaba, zdenka131, danushka, doktor23, Mária27
    7

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Ja by som zašla za notárkou a tá ti to spíše, síce zaplatíš, ale bude to v poriadku, podľa tvojho priania a zákonov.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    mafo2253 Pozri príspevok
    správna otázka
    To nie je len taká otázka.
    Ked na ňu klikneš, otvorí sa Ti téma, kde sa dozvieš veľa zaujímavého

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    ja potrebné spísať zmluvu, či už sám, alebo u právnika (čo samozrejme odporúčam)
    kde je problém?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ja by som zas nedarovala ništ, lebo teraz si rozumiete ale všeličo sa stáva, a potom by si mal len problémy a bude ťa to šťvať celý život, to nikto nevie čo sa stane a v prípade smrti aj tak to zostane jej.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Tiež mám nadobudnutý byt za slobodna a určite nebudem žiadnu časť prepisovať na manžela - samozrejme je to len môj názor na vec. Dnes si rozumieme a o pár rokov môže chcieť vyplatiť z jeho časti, aby mohol odísť a ja ostanem na ulici :-) Takéto veci treba dobre premyslieť, v živote sa stáva všelico :-) Pokiaľ je dom len Tvoj, tak v nešťastnej situácii aj tak bude dediť ona, moc by som sa do toho nehrnula :-)

    mafo2253 je offline (nepripojený) mafo2253

    mafo2253
    chcem aby vprípade že skonám mala väčšinový podiel voči deckám.
    za manželku ručím ale za deti
    ďakujem za všetky príspevky

    mafo2253 je offline (nepripojený) mafo2253

    mafo2253
    vyriešil som to návštevou notárky,bude ma to stáť 460 €,ale žiadne starosti,dokonca vybavý aj kataster

    DigiDrone je offline (nepripojený) DigiDrone

    DigiDrone
    Nandrolon Pozri príspevok
    nevidím žiaden relevantný dôvod prečo to darovať. Veď aj tak to vlastne pripadne jej /ak sa nerozvediete.../, tak na čo to umelo urýchľovať, však je to aj teraz "vaše"...
    Vidím v tom všetky nevýhody, ale ani jednu výhodu...
    Niekedy to má zmysel, napr. pokiaľ manželia investovali nemalé spoločné prostriedky do zhodnotenia alebo rekonštrukcie domu. Potom na súde pri vyporiadaní BSM-ka sa manželke len veľmi ťažko dokazuje, koľko a či vôbec investovali pred 10 rokmi napríklad. Takto môže mať svoj investovaný "podiel" (napr. 1/4 domu) hneď a nabetón.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    nevidím žiaden relevantný dôvod prečo to darovať. Veď aj tak to vlastne pripadne jej /ak sa nerozvediete.../, tak na čo to umelo urýchľovať, však je to aj teraz "vaše"...
    Vidím v tom všetky nevýhody, ale ani jednu výhodu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.