Zavrieť

Porady

može exekútor mojmu zatovi dat príkaz na exekúciu zo mzdy?

Dobrý den.Ručila som mojej dcére a zatovi na požičku v ČR.Neplatia ju ako aj iné požičky.Zat je zamestnaný a má na plate viacej exekúcií.Ja som na Slovensku a mne prišla exekúcia na plat za tú požičku čo som im ručila.Bolo by možné dat zatovi aj moju exekúciu na jeho plat v ČR?Momentálne som nezamestnaná.Ale bojím sa aj zamestnat koli tej exekúcii.Neviem čo mám robit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Napíšem, ako to ja vidím.
    Banka, od ktorej majú pôžičku si najskôr má vymáhať svoj dlh od dlžníka. Ak tento neplatí, nastupuje ručiteľ (a ten si potom môže v občianskoprávnom konaní toto vymáhať späť od toho, komu ručí). Pokiaľ sa banka rozhodne pre exekúciu - mala by v prvom prípade vykonávať exekúciu na dlžníkovi - pokiaľ by ten nemal žiadny majetok - opäť nastupuje ručiteľ.
    Treba sa informovať, či bola prvotná exekúcia vedená najskôr na zaťa, pokiaľ nie, informovať sa, PREČO podstúpili exekúciu na ručiteľa, keď dlžník je známy. A ak má zať majetok, má účty, pracuje, dostáva mzdu - v tom prípade podať odpor voči exekúcii ako takej, pretože exekútor nekonal v súlade s exekučným poriadkom http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-...1-cast4-hlava1.
    Ale v postupoch exekútorov logiku nehľadaj - tí si často zákony sebe prispôsobia, ohýbajú, konajú aj v rozpore so zákonom.
    Mimochodom: nedávno na RTVS1 - Reportéri - exekúcia jednej osoby - mala trvalý pobyt - exekútor nabehol do miesta TP a HABAL všetko čo videl. A to i napriek tomu, že obydlie malo iného majiteľa, že majetok bol jeho.
    Zhabané na dražbe speňažili za zlomok ceny, než bola skutočná. Majiteľ takto prišiel o historické predmety vysokej ceny. Jeho chyba bola, že nepodal žalobu na vylúčenie vecí z exekúcie - dozvedel sa to neskoro.
    A čo je horšie - asistovala pritom polícia, ktorá "legalizovala" vstup do obydlia osoby, ktorá nebola účastníkom exekúcie (tretia osoba). Stačil im len zápis na evidencii obyvateľstva - a v tvojom prípade asi banke stačí poznámka "ručiteľ" a o viacej sa nestarajú.

    Ale už sa pripravuje novelizácia Exekučného poriadku a dúfam, že takéto excesy budú eliminované a exekútori v prípade pochybenia budú platiť PLNÉ škody.

    Inak - je v prípade neoprávnenej exekúcie žalovať exekútora, ba dokonca i celú exekučnú kanceláriu.
    kopretinka 07.03.17 17:26 odstránil(a) z Porady

    može exekútor mojmu zatovi dat príkaz na exekúciu zo mzdy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.