Zavrieť

Porady

Finančná dotácia

Pekne prosím, dostali sme finančnú dotáciu z VÚC. Sme príspevková organizácia zriadená obcou. O tejto dotácii som účtovala nasledovne :

Príjem 221/357 EK 312008 zdroj 46
Zúčtovanie 357/693
Výdaj 321/221 EK 637002 zdroj 46 Zúčtovanie 518/321

Čo myslíte mám to dobre ? Pochybnosti mám pri účtoch 357 a 693 a pri zdroji 46

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Anežob Pozri príspevok
    Pekne prosím, dostali sme finančnú dotáciu z VÚC. Sme príspevková organizácia zriadená obcou. O tejto dotácii som účtovala nasledovne :

    Príjem 221/357 EK 312008 zdroj 46
    Zúčtovanie 357/693
    Výdaj 321/221 EK 637002 zdroj 46 Zúčtovanie 518/321

    Čo myslíte mám to dobre ? Pochybnosti mám pri účtoch 357 a 693 a pri zdroji 46

    Ďakujem.
    VUC vám musí oznámiť o aké peniaze ide, ak sú zo ŠR, používa sa kod zdroja 111 a vtedy sa účtuje aj na 357/693. Kód zdroja sa používa len pri bankovom účte.

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Veľmi pekne ďakujem za reagovanie na príspevok.

    VUC-ka nám už pravdepodobne nič neoznámi. Máme od nej zmluvu, v ktorej je v predmete uvedené, že nám poskytuje finančnú dotáciu. V ďalších bodoch zmluvy sa pojednáva na aký účel sú prostriedky poskytnuté a že ich musíme včas zúčtovať. Určili nám konkrétny dátum dokedy treba na VUC-ku zaniesť fotokópie dokladov o konkrétnom použití dotácie.
    V zmluve nie je uvedené o aké peniaze sa jedná a kód zdroja tiež nie je uvedený.

    VUC-ka nie je náš zriaďovateľ. Naším zriaďovateľom je obec a práve na obci nám povedali, aby sme použili kód zdroja 46.

    Tak teda neviem, lebo ani mne tak tá 46 nepasuje.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Anežob Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem za reagovanie na príspevok.

    VUC-ka nám už pravdepodobne nič neoznámi. Máme od nej zmluvu, v ktorej je v predmete uvedené, že nám poskytuje finančnú dotáciu. V ďalších bodoch zmluvy sa pojednáva na aký účel sú prostriedky poskytnuté a že ich musíme včas zúčtovať. Určili nám konkrétny dátum dokedy treba na VUC-ku zaniesť fotokópie dokladov o konkrétnom použití dotácie.
    V zmluve nie je uvedené o aké peniaze sa jedná a kód zdroja tiež nie je uvedený.

    VUC-ka nie je náš zriaďovateľ. Naším zriaďovateľom je obec a práve na obci nám povedali, aby sme použili kód zdroja 46.

    Tak teda neviem, lebo ani mne tak tá 46 nepasuje.
    Ak použijete kód zdroja 46 - iné príjmy, potom k tomu nejde účtovanie na 357/693- príjmy zo ŠR.´
    To ani nemôžete použiť, lebo pre vás sú to príjmy od cudzích, musel by na 357 účtovať aj zriadovateľ, účet 357 bude podliehať konsolidácii.
    Naposledy upravil susann2 : 13.01.10 at 06:58

    Brouk je offline (nepripojený) Brouk

    Brouk
    My ako Obec máme príspevkovú organizáciu, ktorej sme v roku 2007 poskytli príspevok na nákup vozidla. Z dôvodu nedostatku fin. prostriedkov sme sa s
    PO dohodli, že nám vráti hodnotu ZC vozidla. ZC vozidla bude bude financovať z vlastných zdrojov. Ako máme zaúčtovať v Obci príjem od PO?
    Jedná sa pod akou položkou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.