Zavrieť

Porady

Ako najviac ušetriť, keď chcem zamestnať samého seba vo svojej s.r. o. ?

Na aký úväzok alebo pracovný pomer by som sa mal zamestnať vo svojej firme, v obchode aby som najviac ušetril, zamestnanec s minimálnou mzdou + 200 € odvody nic moc nevie niekto poradiť ? vdaka ..
Naposledy upravil juraj.kralcak : 28.05.13 at 19:20
5 komentárov     zbaliť
avalik preco vykrikujes? precitaj si etiketu porady
juraj.kralcak hm ?
avalik Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov. ... hm?
Ice dive no dal si príliš málo informácií.... na to aby sa dal tvoj prípad posúdiť... napr. firma bude u teba v dome tak si spíšeš so svojou sro nájomnú zmluvu na 500 € mesačne... tak máš slušný príjem bez zaplatenia odvodov.... zdravotku si platiť musíš... ale nemáš poriešené dôchodok, nemáš dovolenku a iné výhody zamestnanca ani stravné.... zas na druhej strane, môžeš si dať minimálnu mzdu a máš nárok na stravné, dôchodok a pod... ono je to dosť individuálne, čo je pre koho najlepšie....
juraj.kralcak vdaka vies co moj pripad je taky ze chcem mat predajnu v BA..sidlo firmy ale v BA nemam..cize tam budem mat len prevadzku...len neviem ako sa zamestnat vo firme..alebo ci sa vobec zamestnat na zaciatok mi je zatial jedno to co sa tyka dochodku a stravnych listkov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak robíš v reálnom obchode 8 hodín, tak ti symbolická mzda neobstojí.
    Na druhej strane - ako konateľ môžeš pre svoju firmu robiť bez pracovnej zmluvy.
    Chcelo by to viac informácií.
    doplním na základe komentárov:
    musíš si aj uvedomiť, že keby si šiel ako zamestnanec do firmy podobného typu ako máš svoju sro a robiť na 8 a viac hodín denne, tak by si asi nesúhlasil s minimálnou mzdou a odvodmi. Isto by ťa veľmi nazaujímalo, že tvoj zam-eľ platí dalšie odvody z tvojej hrubej mzdy. Chcel by si čo najviac.
    Takže si musíš sám zvážiť, koľko potrebuješ a chceš na živobytie a koľko sa ti môže kumulovať do zisku sro.
    pri vlastnej sro je výhoda, že robíš na seba a ten zisk cez vlastnú sro je vlastne tvoj. Môžeš si sám sebe dávať rôzne benefity.
    je to široká problematika a je to výsostne na tvojom rozhodnutí, ktoré kritériá uprednostniť.
    Odporúčam nejakú zlatú strednú cestu.
    Naposledy upravil KEJKA : 30.05.13 at 20:54
    juraj.kralcak mám firmu kde som konateľ aj spoločník, o chvílu otvorím obchod so syrovými výrobkami, tak čo je vlastne najjednoduchšie ? na dohodu sa dať či ? Ďakujem vopred za odpoveď. a áno realne 8 hodin aj viac denne..

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Môžeš sa zamestnať na skrátený pracovný pomer, koľko hodín uznáš za vhodné, len na druhej strane si musíš uvedomiť že v prípade choroby, straty zamestnania a pod. bude aj Tvoj príjem od štátu primerane skrátený.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julysak Akej straty zamestnania, ak má firmu ??
    Aký príjem od štátu ?
    Nežiješ ty ešte v socializme ?????????????
    UP na to kašle - má firmu a je jedno, či sa v nej sám zamestná, alebo nie
    A dovolím si odhadnúť, že ak nebude PN aspoň 7-8 mesiacov za rok,
    odvedie na SP na nemocenské poistenie viac, ako dostane = nech si to zráta = nemôžem rozhodnúť zaňho !!!
    juraj.kralcak čiže si môžem dať skrátený pracovný pomer + vyplácať si ale nemôžem moc, potom mi vyjdu zzase veľké odvody do SP hm ?
    ilona Ty si asi nebol nikdy chorý tak, že si nemohol pracovať aj dlhšiu dobu. Si šťastný človek. Len bežne sa to teraz ľuďom stáva že sú ozaj chorí dlhšiu dobu a to ozaj neprajem zažiť nikomu byť bez prijmu. Keby som žila v socializme, tak sa o to nestrachujem, máš to nejaké pomýlené.
      zbaliť
    juraj.kralcak ale zase aby som mal aj z coho zit...ale zase ked si dam velku vyplatu tak to bude pre moju firmu velky vydavok..

    Ako najviac ušetriť, keď chcem zamestnať samého seba vo svojej s.r. o. ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.