Zavrieť

Porady

povinnosť davat vklad v registračnej pokladnici

Dobrý den chcem sa informovať,mame registračnú pokladnicu na ktorej evidujeme len uhrady faktúr v hotovosti, musíme nahadzovať vklad alebo nie, kedže iný tovar nič nepredávame len ju mame na evidenciu uhrad faktúr, mam na to protichodné nazory, a čo ak musíme a nedávame vklad ma niekto s tým skúsenosti, aká pokuta tam je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nepotrebuješ "drobné" na vydávanie, nemusíš evidovať žiadny vklad. Ale zostatok hotovosti v ERP ti musí stále sedieť s evidenčným stavom.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vanessa2 Pozri príspevok
    Dobrý den chcem sa informovať,mame registračnú pokladnicu na ktorej evidujeme len uhrady faktúr v hotovosti, musíme nahadzovať vklad alebo nie, kedže iný tovar nič nepredávame len ju mame na evidenciu uhrad faktúr, mam na to protichodné nazory, a čo ak musíme a nedávame vklad ma niekto s tým skúsenosti, aká pokuta tam je?
    Neviem aký protichodný názor môže existovať , ak raz prijmem cez ERP úhradu FA a zákazník mi zaplatí presne na cent. V tomto prípade nie som žiaden vklad povinná evidovať v ERP, nakoľko som v skutočnosti nevložila ani cent.Iné by bolo, že by zákazník neuhradil presne a musela by som vydať nejaké drobné . Tak vtedy áno , musím evidovať vklad do ERP.

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    Tiež mám pokladňu len na úhradu faktúr. Vklad do ERP dávam len vtedy keď príde zákazník pre opravené vozidlo a vtedy mu dám faktúru za prevedené práce a k nej pripnem doklad z ERP. Sú dni , keď nemám na opravu žiadne vozidlo , vtedy viem ,že ani žiadnu faktúru nevystavím , tak ani vklad do ERP nedávam . Samozrejme , že zostatok v ERP sedí , čo si v pribehu dňa môžem skontrolovať prehľadovou uzávierkou.

    povinnosť davat vklad v registračnej pokladnici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.