Zavrieť

Porady

Žumpa na susedovom pozemku

Dobrý deň, zaujimalo by ma či existuje nejaké riešenie na moju situáciu. Kúpili sme RD. Až dodatočne po kúpe (bol kúpený v hotovosti) sme zistili že žumpa je na susedovom pozemku. Problém je v tom že susedov pozemok začína hneď za našim domom. Bohužiaľ žumpa sa nedá postavit inde nakoľko do kopca je to nemožné. V obci nieje kanalizácia. Sused pozemok nechce odpredať (ak tak 34€ za m2). Ide o záhradu o ktorú sa nestará, ma tam odpad, vysokú trávu. Pozemok ma 1000m2 je to plocha dolu kopcom nijako neudržiavaná a takáto cena je prehnaná. Ako riešiť moju situáciu ? Ďakujem za každú radu, pomoc. Dodám už len toľko že pri zápise pozemkov došlo k chybe na strane katastrálneho úradu a nielen my ale aj ostatný susedia majú žumpu na danom pozemku. Dokopy ide o 10 000m2. Jeden sused viedol súdny spor o daný pozemok ktorý vyhral avšak je pôvodným majiteľom domu ku ktorému by mal pozemok prislúchať. My sme 4 majiteľ. Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
vicktor Tak 1000 alebo 10 tisic?
Sused robi problemy?
Kedysi povodni susedia vychadzali dobre, tak jeden druhemu povolil zumpu na svojom (nepotrebnom) pozemku. Aku chybu by mal v tom spravit katastralny urad? Ak vies chybu zdokladovat, tak ziadaj opravu.
Lauraaaa Je nás viac susedov, konkrétne pod našim domom 1000m2, + ostatne pozemky = 10 000m2, no a čo sa týka tej chyby. Kedysi keď ešte neexistoval kataster, keď prišlo k tomu že tie pozemky treba prerozdeliť všetky pozemky pod našimi domami pridelili z neznámeho dôvodu dotyčnému susedovi. Jeden sused viedol o daný pozemok súdny spor a vyhral to. Zdokladovať to viem rovnako ako on a to prostredníctvom starých maďarských máp, ktoré on vlastní a však rozdiel je v tom že on resp. jeho otec bol prvým a pôvodným majiteľom domu a teda mal riadny prehľad o daných pozemkoch. My sme 4 majiteľ domu.
Lauraaaa Ešte dodám že sused ktorý vlastni tieto pozemky býva pod našimi domami cez cestu.
Oliwa Nepíšeš, aká doba uplynula od kúpy domu a zistenia tohto problému. Možno by prichádzalo do úvahy odstúpenie od zmluvy, resp. žiadať o vrátenie časti kúpnej ceny, ak ste boli vedome uvedení do omylu. Ako to v nej máte vlastne ošetrené? Nechápem, že niekto kupuje dom, zaplatí keš a netuší, ako má vyriešenú kanalizáciu. Nad kúpnou cenou či formou úhrady sa nebudem radšej ani zamýšľať...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    prístupové právo, keď potrebuješ údržbu... sused je povinný umožniť vám prístup na nevyhnutné opravy a údržbu

    Žumpa na susedovom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.