Zavrieť

Porady

Je možné, aby dve rôzne s.r.o., ktoré majú rovnakého konateľa mali spoločné sidlo?

Je možné, aby dve rôzne s.r.o., ktoré majú rovnakého konateľa mali spoločné sidlo? To myslím doslovne, rovnakú adresu, kanceláriu, dokonca stôl a počítač? Je to legislatívne v poriadku? Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prečo nie?

    Len otázka je, ako si odsledujú účtovanie nákladov na jednotlivé spoločnosti.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Z hladiska legislativy v tom nevidim zasadny problem. Poznam vela takych spolocnosti.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Prečo nie?

    Len otázka je, ako si odsledujú účtovanie nákladov na jednotlivé spoločnosti.
    Veď aspoň názov budú mať rôzny. Ako by to inak zistil, že sú to dve rôzne firmy.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marjankaj Pozri príspevok
    Veď aspoň názov budú mať rôzny. Ako by to inak zistil, že sú to dve rôzne firmy.
    To áno, ale ak nakúpiš kancelárske potreby a máš ERP bloček ..... do ktorého to zaúčtuješ? Tam kde to viac potrebujú z hľadiska daní?....
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 26.12.10 at 08:09

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    To áno, ale ak nakúpiš kancelárske potreby a máš ERP bloček ..... do ktorého to zaúčtuješ? Tam kde to viac potrebujú z hľadiska daní?....
    No tak takéto firmy máme a robí sa to tak, že nám doklady dávajú každá firma zvlášť, teda jedna firma jeden obal a druhá firma druhý obal, prípadne to napíšu na doklad.. Predsa ja nebudem rozhodovať, kam to patrí. Oni vedia na ktorú firmu to bolo kúpené.

    Ak by som účtoval jednu firmu z Bratislavy a druhú z Košíc a náhodou by sa mi tie doklady pomiešali, tak by som tak isto nezistil, do ktorej firmy to zaúčtovať.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    marjankaj Pozri príspevok
    No tak takéto firmy máme a robí sa to tak, že nám doklady dávajú každá firma zvlášť, teda jedna firma jeden obal a druhá firma druhý obal, prípadne to napíšu na doklad.. Predsa ja nebudem rozhodovať, kam to patrí. Oni vedia na ktorú firmu to bolo kúpené.

    Ak by som účtoval jednu firmu z Bratislavy a druhú z Košíc a náhodou by sa mi tie doklady pomiešali, tak by som tak isto nezistil, do ktorej firmy to zaúčtovať.
    Rovnaké sídlo a rovnakí konatelia určite nie je žiadny problém. Ja myslím, že by to snáď nebol až taký problém, keby sa náhodou niečo zamiešalo. Tiež účtujem takto firmy a nemám v tom žiadny chaos. Každá spoločnosť má svoj šanon a snažím sa vždy to starostlivo triediť. No záleží od klienta ktoré doklady si ako zadelí.

    Je možné, aby dve rôzne s.r.o., ktoré majú rovnakého konateľa mali spoločné sidlo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.