Zavrieť

Porady

Od kedy netreba davat 5000 eur do banky, ked si zakladam s.r.o.?

Pozdravujem :-)
Chcem si zalozit esero a docital som sa, ze uz nemusim davat peniaze do banky. Pise sa o tom vela, ale nevyznam sa v tom celkom. Da sa to uz teraz? V tomto clanku sa pise, ze az od noveho roka https://www.firmaren.sk/clanky/esero...rat-k-lepsiemu
Ale zaroven sa tam pise, ze sa to da uz aj teraz. Trocha sa v tom stracam a nerad by som nieco pokazil. Sro potrebujem asap, este tento rok. Ako to je? Kto ma, prosim, usmerni? :-)
Dakujem. PN
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak budes mat sro zapisanu do OR s datumom z r. 2015 penazny vklad do spolocnosti musi byt splateny na ucet.

    Ak sro bude v OR zapisana s datumom 1.1.2016 a neskor, nie je povinne splatit vklady spolocnikov na ucet v banke.

    Od zalozenia spolocnosti (§ 57 Obch.Z) po podanie navrhu na zapis do OR mas 90 dni. Spolocnost vznikne dnom ku ktoremu bude zapisana do 0R (§ 62 Obch.Z).

    Od kedy netreba davat 5000 eur do banky, ked si zakladam s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.