Zavrieť

Porady

Vznik daňovej povinnosti - zahraničná predfaktúra

Ahojte, objednali sme si tovar z ČR. Dodávateľ nám poslal predfaktúru a tú sme uhradil. S tovarom nám potom poslal normálnu faktúru (vystavená 31.7., predfaktúru sme uhradili 18.7.2012). Chcem sa spýtať či v tomto prípade vzniká daňová povinnosť dňom prijatia platby z predfaktúry alebo klasicky ako dňom vystavenia faktúru podľa par. 20. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    Tiež som si myslela, že v prvom rade sa treba riadiť podľa toho. Ďakujem za uistenie.

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    Zdravím všetkých, český platiteľ DPH mi poslal v júli zálohovú faktúru za opravu auta (my sme tiež platitelia DPH v SR). Túto sme uhradili 24.07.2012. Ostrú faktúru mi ale poslal až 27.08.2012 a dátum dodania je tiež až 27.08.2012 a nie podľa prijatia platby. Mám urobiť samozdanenie k tomu 27.08.2012 alebo ku dňu prijatia platby? Aj keď neviem asi presne určiť, kedy bola platba prijatá na jeho účet. Ďakujem za pomoc.

    Vznik daňovej povinnosti - zahraničná predfaktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.