Zavrieť

Porady

Tržby verzus odpisy

Účtujem jednu menšiu firmu. V tejto firme neboli doteraz žiadne pohyby.Teraz mi konateľ kázal zaradiť majetok a teda zaúčtovať odpisy a vystavovať faktúry za nájom strojov.Ja som mu hovorila, že keď tržby za nájom strojov ročne nebudú aspoň v takej výške ako je výška ročných odpisov tak firma bude dosahovať stratu.No on mi oponoval, že neni to tak a len ma celkom domotal.Chcem sa opýtať, že keď napríklad ročné odpisy firmy sú vo výške 5000 EUR a ročné výnosy napr. 4000 EUR a firma nemá žiadne ďalšie náklady tak firma dosahuje stratu 1000 EUR, alebo sa mýlim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Podľa mňa tržby sú vec dohody medzi vašou firmou a klientom. Odpisy sú síce vyššie ale s nájmom to nemá nič spoločné. Nájom v budovách sa nefakturuje na základe odpisov a keď majetok bude odpísaný ako budete potom nájom fakturovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.